şükela:  tümü | bugün
  • ruyada cok buyuk bir ihtimalle dunyanin en abuk seyini gorup bu size o anda cok ama cok komik gelmistir ve kendi kahkahanizin gurultusune uyanirsiniz. bu depresyondan ciktiginizin bir belirtisi olabilir. (bkz: ağlayarak uyanmak)
  • komik bir rüya görüldüğü veya gece yapılmış bir esprinin anca anlaşılabildiği manasına gelebilecek davranış.
  • bazende bilinç yerine geldikten sonra günün geri kalanının ağlayarak geçirileceğine delalet eder
  • dünyanın en huzur verici rüyasının henüz bittiğine delalettir. uyandığını anlayınca bile açamaz gözlerini insan bir süre. bitmesin ister devam etsin hep hep hep böyle mutlu kalmak ister.
  • başa geldiği zaman değeri bilinmesi gereken durum. çünkü sabahın köründe bırakın gülmeyi, uyanmak bile her babayiğidin harcı değildir. ne olmuştur da homurdanarak veya beddualar okuyarak değil de gülümseyerek, sabahın aydınlığıyla uyanılır bilemiyorum ama ne olduysa iyi olmuştur. gülerek başlanılan günün üzerine titrenmeli, mümkünse hiçbir şeyin o nadide 24 saati bozmasına izin verilmemelidir.
  • ruya soyle gelisir... uzunca bir ayriliktan sonra olayin kahramani olan ben sehrine geri doner. aile uyeleriyle hasret giderilir. tek kisi kalir gorulmeyen..."dede"... bir sure sonra kapi calinir. kapi acilir...gelen dededir. ...dedeye bakilir...dede mitolojik kahramana donusup, yari insan yari star wars karakteri olmustur. iki tarafta birbirine bakip guler, o sira uyanilir ama gulme hali bir bes dakika daha devam eder.
  • kahkahalarla uyanmak şeklinde de vuku bulur. rüyanızda komik şeyler görürsünüz ve kahkahalar atmaya başlarsınız, kahkahanızın sesine uyanırsınız ama yarı uyku hali devam etmektedir. gözünüzü açtığınızda kocanızı sizin resminizi çekerken falan görebilirsiniz.
  • yeni biriyle tanıştığınız, birlikte güzel anlar geçirdiğiniz ve sonra yalnız uyuduğunuz gecelerin sabahında gülerek uyanılır bazen. ağaçların baharda çiçek açarak uyanması gibi bir şeydir, ama illa aşk olması gerekmez. yalnızca o güne, o sabaha özgü bir şey de olabilir, hatta çoğunlukla öyle olur.
  • reklamlarda olur efendim bu.. mısır gevreği veya kahvaltılık herhangi bir ürünün reklamında ufak bebeler yataklarından sırıtarak gerinerek kalkarlar..