şükela:  tümü | bugün
 • kemal sunalın başkası tarafından seslendirildiği tek filmidir.
 • kemal sunal'ın ilk filmi değildir,muhtemelen ikinci de değildir.sanırım oh olsun ay hesabıyla daha öncedir güllü geliyor güllüden. filmin jeneriğinde kemal sunal'ın adı kemal sunalp olarak yazılmış akla mdp'li merhum turgut sunalp paşa'yı -horozcu paşa olarak da tanınır- getirip bir kaç saniyelik bir kısa devreye neden olmuştur.

  velhasıl atıf yılmaz ve türkan şoray'ın buluştuğu her film gibi çok güzeldir, edison bey kariyerinin en yarıcı rollerinden birini oynar,melodramlarda harcanmış adamdır vesselam.eh bir de -karadeniz şivesi dublajlı da olsa- kemal sunal olunca, gerçekten de elli kere de izlense yine eğlendirecek bir film olma vasfına sahip olmuştur atıf abimiz'in 1973 tarihli minör şaheseri.
 • kemal sunal'in kiralik bir katil rolunde figuran olarak gorundugu film. lakin nedendir bilmem kemal sunal kendi filmlerinin listesinde buna yer vermemistir. o tatli dillim'den baslar.
 • güllü'nün çok kızıp taka nuri'ye ettiği lafı aynen yazıyorum; "ayağuna kıymık batasıca, peşine bit, bedenine kurt düşe inşallah, yağlı kurşunlara gelesun, dilenemez dilenci olasun, acımasam beddua edeceğum sağa!"

  allahtan beddua etmedi.

  ayrıca mücap ofluoğlu'da trabzon şivesiyle filmin hikayesini anlatır izleyiciye, arada bir kendi yorumunu katmayı da ihmal etmez; "uy taka, bu ne caka?" (bkz: #38989054)

  ayrıca filmde 'metin' adıyla geçen bülent kayabas'ın yersiz paranoyaklığı filme epic bir hava katmıştır.
 • filmin yönetmeni atıf yılmaz, kemal sunal'ın vefatında bu filmi de anarak " filmden aklımda kalan hiç birşey olmadı, kemal'in kiralık katil rolü dışında" demiştir. sunal'ın sinemadaki ilk rolü olma özelliğini taşır bu film.
 • gelmis gecmis en guzel turk filmidir kanimca. benim icin ustune yok. atif yilmaz in ne kadar buyuk bir adam oldugunu, ediz hun ve turkan soray in marilyn monroe ve tony curtis e tas cikartacak fiziki komedi yeteneklerini sergiledigi, bir yandan 1970'ler istanbul un karadeniz gocmenleri ile tatli bir sekilde dalga gecen muthis yapit. metin karakterinin sonlara dogru cektigi "amaaaan" sahane otesidir. ayriyeten ediz hun un poposunu ilk sahnelerde gorebilmisizdir allah razi olsun:)
 • atıf yılmaz'ın yönettiği 1973 yapımı türk filmi. başrollerinde türkan şoray ve ediz hun oynar.

  konusu kısaca şöyle : ortada bir kan davası vardır. lâkin kanı yerde komayacak erkek kalmadığı için iş güllü'ye * düşer. kanlısı kumculardan ali * ise istanbul'a yerleşmiş ve taka nuri adıyla nam salmış bir kabadayı olmuştur.
 • an itibariyle show tv'de yayınlanmakta olan.

  --- spoiler ---
  güllü karadenizli bir hemşehirlisini arar.

  güllü: finduk de bakayım
  hemşeri: hele sen de bakayım
  güllü: finduk
  hemşeri: benim hemşerimmişsun daa...

  --- spoiler ---
 • her rastladığımda izlediğim türk filmlerinden biri. bilmem kaçıncı oldu..
 • bu filmde dama konan testiyi asla anlayamadım. hani gerdeğe girince patlayan cinsinden. yani adetlerine göre kızın bekaretine mi bağlanıyor da beraber patlıyorlar. film finalinde de surlarda gerdeğe giren çiftimizin evin damında patlayan testisi nereden işaret alıyor da kendini imha ediyor