şükela:  tümü | bugün
 • 2.5 sene lösemiyle savaşan ve bu savaşı kazanan 7 yaşındaki bahar'ın ailesinin, kanser tedavisi gören çocuklara ve ailelerine yönelik psikolojik destek amacıyla kurmak istedikleri okulun/derneğin ismi.

  okulun açılabilmesi için 150 bin tl'ye ihtiyaçları var.

  http://gulmekiyilestirir.org.tr/

  not: baştan belirteyim, reklam amacıyla değil yalnızca twitter'da gördüğüm için başlığı açma gereği duydum. bu mecrada buna benzer sayısız kampanya başarıya ulaştı, umarım ilgi gösteren yazarlar olur.
 • (bkz: updullah)
 • kanserin panzehiri moral. kanserli insanlar umutsuzluk, mutsuzluk icinde yaşarsa ölüm-kalım savaşını kaybederler.

  destek olunması gereken güzel bir fikir.
 • bahar, 3,5 yaşındayken lösemi oldu. 2,5 yıllık tedavisi sırasında yaşanan tüm zorluklara rağmen moralini hiç bozmadı, hep güldü, çevresindekileri de güldürdü ve 2016 başında lösemiyi yenerek sağlığına kavuştu. bu süreçte sağlam bir psikolojinin ve özellikle “gülebilmenin”ne kadar önemli olduğunu deneyimleyen bahar’ın annesi (bkz: aslı bastıyalı) , türkiye’de eksikiğini ailecek hissettikleri, kanser tedavisi sırasında sunulan psikolojik destek hizmetlerinin artırılması için çalışmalar yapmak üzere bahar iyileştikten sonra gülmek iyileştirir derneği’ni kurdu.

  gülmek iyileştirir derneği, hayatın getirdiği zorluklara ‘gülebilmenin’ büyük bir iyileştirici güç olduğuna inanan ve toplumda gülmeye ihtiyacı olan gruplara destek olmak için çalışmak üzere temmuz 2016’da kurulmuş bir dernektir.

  türkiye’de, bağışçıları ve bağışçı haklarını tanıyan şeffaf ve hesap verebilir dernek ve vakıfları bir araya getirmek amacı ile kurulmuş açık açık platformunun üyesidir.

  https://gulmekiyilestirir.org.tr/

  twitter
  facebook
  instagram
 • "ciddi hastalıklar, travmalar, terör, savaş gibi nedenlerle psikolojik destek ihtiyacı içinde olan bireylere destek olmak."

  şeklinde bir açıklamaları olan dernek.

  sıkıntıların çözümünde belki de en ucuz ve etkili yollardan biri olan bir çift gülen gözü, içten bir gülümsemeyi göstermeyi* amaç edinmişler. yolları açık olsun.