şükela:  tümü | bugün
  • uzuntuler, yipratici olaylar, gelen gecen yillar , ilaclar sizi oyle bir hale getirir ki $ekilde ki gibi olursunuz, yuzunuzde ki gulme kaslari artik istemsiz cali$ir, kibarlik etmek icin ya da sadece belirli $eylere kar$i tepki olarak gulersiniz. o da gulmek degil gulumsemek olur. icinizde ki mutsuzluk di$iniza yansir artik, bir de bakmi$siniz ki gulmeyi unutmu$sunuz.
  • (bkz: dilek tasi)
  • üzülmeyi yaşam biçimi haline getirenlerin düştüğü durumdur. kahırı hayatın merkezine oturtup, zevksiz şeylerden acı çekmeyi daha eğlenceli bulan insanın; "acaba bu işte bir terslik mi var ?" diye durup kendine sormadığı durumdur da aynı zamanda.
    çekip götürülesi insan modelidir.
  • kişisel bir durumdan çıkmış, kitlesel bir hal almıştır. artık herkes mutsuz. mutsuz ve kötü insanlar tüm ülkeye bulaştırdı bu hastalığı. herkes birbirine nefretle bakıyor. o kötü insanlar çoğaldı. mutlulukta buluşmak varken cahillik zincirlerini kıramadılar ve mutlu eğitimli insanları da kendi mutsuzluklarının girdabına çektiler.
  • geçen gün arkadaşlarla sinemaya gittik. millet kırılıyo gülmekten. bende olan tek şey tebessüm. neyse o gün modum çok yerinde değildi geçiştirdim. başka bigün bi arkadaş grubumun yanına gittim kahkalarından tanıyorum masalarını öyle buldum. anlatıyolar ben yine gülemiyorum arkadaş . resmen unuttum gülmeyi çok üzülüyorum kendime. işe başlayınca galiba beynimde gülmekle ilgilenen hücreler uzun süreli tatile çıktı