*

şükela:  tümü | bugün
 • bu sene itibariyle mimar sinan guzel sanatlar universitesi devlet konservatuvarinda muzikoloji bolum baskanligindaki docent hocamiz.

  unlu yonetmen esi icin
  (bkz: halit refig)

  ayrica bazi diger bolumlerin (modern dans, opera,vs..) de muzik tarihi ve opera tarihi derslerine girmekte olan, bu seneki gorevi ile birlikte ortlaliga iyice ceki duzen vercegine inandigim, inanilmaz bilgili ama bir o kadar da dolmus insandir kendisi. sevilir..

  http://www.msu.edu.tr/…/muzkloj/ozgecms.php?par1=01
 • müzik tarihini iyi bilen fakat analitik yaklaşamayan bir müzikolog.kocası olan halit refiğ'e gerçek anlamıyla tapan ve kimliğini,kişiliğini ona teslim etmiş, konuşurken 2 kelimeden biri türk-islam olan müzik insanı.
 • öyle sevmiş ki kocasını.. öyle bütünleşmiş ki onunla.. halit refiğ'in vefatı üzerinden yaklaşık 4 sene geçmiş fakat gülper hanım "benim canım" diye öznelediği eşi hakkında konuşurken geçmiş zaman kipi kullanmıyor. hala geniş zaman kipli cümleler kuruyor..
 • kendisini tanımıyorum ama aynı kuaföre gidiyoruz (şansıma habire orada olduğum zamana denk geliyor kadın), bu kadar fazla ve boş konuşup iç şişiren birini görmedim ben daha. hele de siyasetten girdiyse akp yanlısı söylemleri (ki biraz makul söylemler olsa içim yanmayacak) iyice daral getiriyor. mesela geçen sene gezi zamanında denk gelmiştik, baya baya "türkiye'nin büyümesini kıskanan dış mihraklar" diyordu.
 • gülper refiğ, bir vesileyle tanışma, saatlerce sohbet etme imkanı bulduğum şahane kadındır.

  üzerinden akan zerafet paçozluğunuzu yüzünüze vurur, oturuşunuz bile değişir istemsizce. konuşsun, biraz daha konuşsun, biraz daha kemal tahir'den, halit refiğ'den, hayranı olduğunuz diğer pek çok isimden bahsetsin istersiniz.

  güzel evinin kendisi kadar zarif duvarları "halit refiğ hâlâ burada, birazdan elinde kedi mamasıyla içeri girecek." der size.

  onu tanımış olmak benim övüncümdür. herkese nasip olsun...
 • muhatabının isminin anlamını bilecek, hattâ yazımındaki detaya hassasiyet gösterecek kadar kültürüne aşina ve de saygılı olan zarif bir insan.

  hayvanlara, daha doğrusu kedilere karşı merhameti ise ayrı takdirlik.

  (bkz: kediciklerim)
 • müthiş derecece güzel cildi olan güzel, zarif kadın. yahu o yaşta o nasıl güzel bir tendir, o ne hoş yanaklardır...