şükela:  tümü | bugün soru sor
 • skyturk 360'da hilmi hacaloğlu'nun sunduğu şimdi söz sizde programında,

  "kutsal kitapları okuyan ama anlamayan dindar, hem okuyup hem anlayan ateist, hem okumayıp hem de anlamayan yobaz olur"

  cümlesini, bir tv ekranında söyleyebilme cesareti göstermiş sanatçı.

  edit: dblaine'e, alıntının tam halini gönderdiği için teşekkür ederim.
 • son okuduğum röportajıyla yiğit özgür'ü anmama neden olan kadın. ilahi gülriz!
  gülriz
  yiğit
 • tiyatrocu, büyük hatta dev gözlü bir kadın.. a la luna..
 • emine ve tayyip erdoğan cumhuriyet çocukları değil başlıklı röportajını okuyunca aklıma meşhuuur bir karikatürü getirmiştir.

  --- spoiler ---

  ... siyasetle yakından ilgiliyim. ak partisi, chpc-e, mhkp-c, hepsini biliyorum. terör örgütü kktc'den nefret ediyorum. ülkemizi bölmek isteyenler defolup gidebilirler mi lütfen?... teşekkürleeeer.

  ülkemizde yaşayan insanların aç ve işsiz olmaları, pis kokmaları beni çok üzüyor. dört kişilik bir ailenin mutfak masası çok küçük bence. orada yiyemezler. dolayısıyla aç kalıp pis kokarlar. kişi başına düşen gayrı sufi filli hafıza da çok düşük. arttırılabilir mi lütfen?

  ve laiklik... yani din ve devlet bahçeli'nin birbirinden ayrılması. bunu yapmak bu kadar zor olmamalı. artık benim halkımın din istismarıyla kandırılmasını istemiyorum. bu ülkede yaşayanların çoğu insandır bunu unutmayalım. zaten %98'i müslüman bir ülkede yaşıyoruz. kalan %2 de aptaldır aziz nezin'in dediği gibi.

  kimse kimsenin dini inançlarına saygısızlık etmesin. kimse allah'la arama girmesin. ayrıca ezanla da arama girmesinler. eskiden ne güzel ezan türkçe okunuyormuş... camii falan da türkçeymiş. haa, yine türkçe olsa namaza gider misin derseniz gitmem ama italyanca olursa belki iki rekatto kılarım. hah hah haay, selam sana cehennem!!! şaka şaka tövbe.

  askerlerimizi çok seviyorum. onlar olmasa rahat uyuyamazdık. şimdi uyuyoruz. bence daha çok silah, uçak ve albay satın almalıyız. güzel bir şarkımız var bununla ilgili: erler erbaşa, erbaşlar fidana, fidanlar ağaca çıkmalı yurdumda. bedelli askerlik bekleyen gençlerimize de buradan seslenmek istiyorum: inşallah çıkmaz.

  polislerimize tavsiyem biber gazı kullanmasınlar lütfen. rezalet bir kokusu var ve haftalarca insanın üstünden çıkmıyor. ben de biber gazı taşıyordum oradan biliyorum. bir gün fakir bir adamcağıza çok acıdım. ölsün diye sıktım.
  sigara içtiği için alev aldı, yandı öldü. ne demişler: biber gazı yanmasın. anlamı: fakirler yanmasın, şeker de yerken ölebilsinler... elbette kesme şekerden bahsediyorum. yutella yiyen bir fakir düşünemiyorum. keza hariboru.

  üçüncü sayfa haberlerini hemen geçiyorum çünkü genelde kokan insanlarla ilgili haberler oluyor. pis pis ölüyorlar. asansöre falan sıkışıyorlar, hemen bi tarafları kopuyor. motosiklete biniyolar, hoop kafaları kopuyor...

  hiç sevmem kafası kopan insanı. zorla değil ya? ayrıca ölüp gitseler neyse leş gibi de kokuyorlar. bari ölünce kokmasınlar. tarım ve köy yumurtası bakanlığı'nın bu konuda yapacak bir şeyleri olmalı. ayrıca enerji ve tabii ki de kaynaklar bakanlığı... ya ne olacaktı?

  elbette ülkemizde güzel şeyler de oluyor. mesela biz yardım baloları düzenliyoruz. oradan topladığımız paralarla daha büyük yardım baloları yapmaya çalışıyoruz. balodan aldığımızı yine baloya yatırıyoruz yani, cebimize atmıyoruz.

  bazen de defileler düzenleyip kendi tasarımlarız olan kıyafetleri sergiliyoruz. satılan kıyafet olursa gelirini kimsesiz ve beyinsiz çocuklara gönderiyoruz. ama maalesef pek satış olmuyor. o zaman da kıyafetleri yolluyoruz çocuklara. yazık o kadar seviniyorlar ki, hemen kokuyorlar.

  --- spoiler ---
 • suratının yarısı göz olan kadın
 • alınmasın, gocunmasın ama,
  gerçekten anahtarlık'a benziyor kendisi...
 • kafasının tepesinde bi yere asmanız icin gerekli olan seyi saclarıyla kendisi yaratan teyze (1929 dogumlu), asıp da oyle kullanabileceginiz turden bisi olan teyze*. diger adı* ozhan.
 • sosyalizm konusundaki müthiş kafa karışıklığı, tesettürlü kadınlardan bahsederken "en beklenmedik restoranlara, en beklenmedik kafelere, sinemalara, tiyatrolara her yere yayıldılar" diyerek sergilediği ayrımcılığı ve elitizmi, ve "akp'den önce kürt sorunu yoktu" gibisinden açıklamalarındaki cahilliği ile kendini komik duruma düşüren; ülkenin "elit", "eğitimli", "aydın" kesimlerinin bile ne denli sığ ve kalıplara sıkışmış açıklamalar yapabileceğini bizlere gösteren kişi. bizim "aydın"larımız topluma böyle yol gösterecekse vay halimize.

  olmazsa olmaz klişe oğlu klişe not: akp'li değilim.
 • "benim için atatürk’ün ‘nutuk’u dünyaya inmiş son kitap" gibi bir cümle kurabilmiş sanatçıdır. sonra "kemalizm dini" deyince kızıyorsunuz.
 • "elime para geçtikçe çocuk okuttum. hali hazırda çağdaş yaşam derneği’nde 17 çocuk okutuyorum. bilhassa kız çocuklarının eğitim görmesi benim için çok önemli." diyerek gözümde bütün kusurlarından arınmış şahsiyet.