şükela:  tümü | bugün
 • sayın gülse hanımefendi tarafından bugün hürriyet'te yayınlanan yazı. gülse hanım, yine sanal alemdeki rüzgarı arkasına almaya çalışıp nemalanmaya çalışmış. güya insanların fanatizmini eleştirmiş. bunu yaparken adil insanda bulunması gereken ufak bir etik noktayı ihmal etmiş: tarafsızlık. sayın birsel'e göre farklı görüşteki insanlara karşı tahammülsüz ve saldırgan bir toplum olmuşuz. en ahlaksız dönemimizi yaşıyormuşuz.

  gülse hanımefendi, sizin de meftunu olduğunuz bu sanal kamus'ta ak partili, dindar muhafazakar insanlara "çomar"dan başlayıp o.cocuğuna kadar giden yüzlerce hakaret ediliyor. neden bugüne kadar yoldaşlarınızın bu terbiyesizliğine ses çıkaramadınız? linçten mi korktunuz dışlanmaktan mı yoksa siz de mi aynı görüşteydiniz?

  --- spoiler ---

  son yıllarda istediğini yaptırmanın biçimi özünde bu. ‘onlar, işimize gelmeyenler, bizim gibi olmayanlar, sevmediklerimiz ülkeden gitsin’, bir. ‘istediğimiz olmazsa ne kötülükler yaparız nasıl saldırırız siz düşünün’, bu da iki.
  --- spoiler ---

  http://m.hurriyet.com.tr/…syolojik-analizi-40771216
 • başlığı açan arkadaş ya yazıyı okumamış, ya da ciddi anlama sıkıntıları var.

  kadın toptan benden olmayanın canı cehenneme diyenlere yazmış yazıyı. bak demiş ki; ''siyasetçisinden gazetecisine, öğretmeninden sorumsuz sosyal medya kullanıcısına kadar, dostlar, bırakalım bu işleri. biz bu iklimde hep birlikte boğuluruz!'' .

  laf edeceğim derken rezil olmak bu olsa gerek.
 • okuduğumuzu anladık mı?

  oturdum gülse birsel'in yazısını okudum. dindarlarla, çomarlarla, muhafazakarlarla, akp'lilerle ilgili tek bir ifade kullanmamış. toplumumuzu saran genel ahlak zafiyeti ve ötekileştirme (öeğk, bu kelimeyi de hiç sevmiyorum!) üzerine yazmış, ondan şikayet etmiş. genel olarak "kendimiz gibi olmayanları değerlendirirken artık adil olmaktan çok uzak olduğumuzu, bunun çok yaygınlaştığını" vurgulamış.

  nedense kimi arkadaşlar bu eleştiriyi kişisel alıp üstlerine alınmışlar. kim bilir belki de haklıdırlar?
 • yazıdaki hemen herşeyi mantıklı bulabilirim fakat gülsecim; bi insanın iyi ya da kötü olduğuna kanaat getirirken sıraladığın onca şey arasında "yaşam zevki" bi kıstas değildir. adı üstünde zevk meselesi.
 • demek ki ''özet geçecek lan var mı ? '' yerine '' anlayan biri özetleyebilir mi '' demeliyiz. bakın arkadaşımızın özetini okuyunca az daha gülse birsel hanımdan puan kıracaktık.
  bir de gülse hanım da çok uzun yazıyor.

  ahani olur da birgün burayı okursan: 1 cümleyle özetle ya .. bir gün sadece bir kerecik. azcık da resim koy ya. resimli yaz. biz resimli de anlıyoruz. o kadar uzun yazıyı okuyup anlamlandırmak için en az 3 kaşık pekmez yiyeyim ki globumun lobumun harcadığı enerjiyi karşılasın. tamam; resimli yaz, en azından gözlerimizi habire sağa sola kaydırmak zorunda kalmayız. lütfen ya. vallaha bak bunları yazarken bile yoruluyorum. milyonlarca adam var böyle. ne olur yani fotoroman gibi olsa ya da dönem ödevi gibi resimli olsa..
  n'olacak yani
  teşekkür ederim. şarkı yolluyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=ijwom6ip3he

  ha .. denk gelmediysen bu yazılara gülse hanım.. bu müziği de almadıysan.

  bu kadar jestin, linkin havaya gittiğini sanma. elbet birileri tıklar dinler huzuru yakalar.
  hiç de kızma o kadar yazıyı okuyan adam ...
  bizden farklıdır. elimizde değil.

  aarkadaşlar gülse hanıma müzik yolladım tıklayabilirsiniz. herkes nasibini alsın. aydınlanan çıksın.

  aydınlattığımız noktalar: özet geç ' in aslında göreceliği ve anlam bakımından uzun yazıların bir süre sonra bazı şahıslarda flakka etkisi yaratması hakkında hakikatler..
  sonrası öneri ve bitişte / bitişikte gathering parçası..

  ha slowdan hoşlaşmayan kardeşlerime gizemli tabut yazıtlarından taş tabletlerden oluşturulmuş hakiki hardcore şeysi: https://www.youtube.com/watch?v=jhxh3clduy8

  e aslında bunları dinledikten sonra glikoza ek oksijen de bulamıyor beyin. neyabaym oturuyorm ben . çok da kımıldamamak lazım. öyle gözümü oraya buraya oynatıp bi ton yazı okuyamam ya..
  okuyamam
  resimli köşe yazısı olsun .
  ne diyor ilkel insan
  2 mızraklı adam çizgili eşek çizmiş mağaraya. hiç gözü yoruyor mu?
  ee?
  bunu eskiler başarmış . teşekkür edeirm
 • gülse birsel birgün erdoğan'a küfredenlere de aynı tepkiyi koyarsa haklı olur.
 • taksici ya da plaka sahiplerinin de yazar olduğunu gösteren sıçık başlık.
 • kadin gayet tarafsiz yazmis ve herkese laf cakmis.

  basligi acan kisi 15 yillik akp iktidari sonunda ahlaki cokus yasadigimiz gercegini icine sindiremedigi icin sacmalamis.

  iktidar ve yandas muhafazakarlar nezdinde ahlak deyince genelde sadece kadin-erkek munasebeti anlasiliyor. yazinin baska turde bir ahlak anlatmasi hosuma gitti.