şükela:  tümü | bugün
 • başlığı açan arkadaş ya yazıyı okumamış, ya da ciddi anlama sıkıntıları var.

  kadın toptan benden olmayanın canı cehenneme diyenlere yazmış yazıyı. bak demiş ki; ''siyasetçisinden gazetecisine, öğretmeninden sorumsuz sosyal medya kullanıcısına kadar, dostlar, bırakalım bu işleri. biz bu iklimde hep birlikte boğuluruz!'' .

  laf edeceğim derken rezil olmak bu olsa gerek.
 • okuduğumuzu anladık mı?

  oturdum gülse birsel'in yazısını okudum. dindarlarla, çomarlarla, muhafazakarlarla, akp'lilerle ilgili tek bir ifade kullanmamış. toplumumuzu saran genel ahlak zafiyeti ve ötekileştirme (öeğk, bu kelimeyi de hiç sevmiyorum!) üzerine yazmış, ondan şikayet etmiş. genel olarak "kendimiz gibi olmayanları değerlendirirken artık adil olmaktan çok uzak olduğumuzu, bunun çok yaygınlaştığını" vurgulamış.

  nedense kimi arkadaşlar bu eleştiriyi kişisel alıp üstlerine alınmışlar. kim bilir belki de haklıdırlar?
 • yazıdaki hemen herşeyi mantıklı bulabilirim fakat gülsecim; bi insanın iyi ya da kötü olduğuna kanaat getirirken sıraladığın onca şey arasında "yaşam zevki" bi kıstas değildir. adı üstünde zevk meselesi.
 • demek ki ''özet geçecek lan var mı ? '' yerine '' anlayan biri özetleyebilir mi '' demeliyiz. bakın arkadaşımızın özetini okuyunca az daha gülse birsel hanımdan puan kıracaktık.
  bir de gülse hanım da çok uzun yazıyor.

  ahani olur da birgün burayı okursan: 1 cümleyle özetle ya .. bir gün sadece bir kerecik. azcık da resim koy ya. resimli yaz. biz resimli de anlıyoruz. o kadar uzun yazıyı okuyup anlamlandırmak için en az 3 kaşık pekmez yiyeyim ki globumun lobumun harcadığı enerjiyi karşılasın. tamam; resimli yaz, en azından gözlerimizi habire sağa sola kaydırmak zorunda kalmayız. lütfen ya. vallaha bak bunları yazarken bile yoruluyorum. milyonlarca adam var böyle. ne olur yani fotoroman gibi olsa ya da dönem ödevi gibi resimli olsa..
  n'olacak yani
  teşekkür ederim. şarkı yolluyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=ijwom6ip3he

  ha .. denk gelmediysen bu yazılara gülse hanım.. bu müziği de almadıysan.

  bu kadar jestin, linkin havaya gittiğini sanma. elbet birileri tıklar dinler huzuru yakalar.
  hiç de kızma o kadar yazıyı okuyan adam ...
  bizden farklıdır. elimizde değil.

  aarkadaşlar gülse hanıma müzik yolladım tıklayabilirsiniz. herkes nasibini alsın. aydınlanan çıksın.

  aydınlattığımız noktalar: özet geç ' in aslında göreceliği ve anlam bakımından uzun yazıların bir süre sonra bazı şahıslarda flakka etkisi yaratması hakkında hakikatler..
  sonrası öneri ve bitişte / bitişikte gathering parçası..

  ha slowdan hoşlaşmayan kardeşlerime gizemli tabut yazıtlarından taş tabletlerden oluşturulmuş hakiki hardcore şeysi: https://www.youtube.com/watch?v=jhxh3clduy8

  e aslında bunları dinledikten sonra glikoza ek oksijen de bulamıyor beyin. neyabaym oturuyorm ben . çok da kımıldamamak lazım. öyle gözümü oraya buraya oynatıp bi ton yazı okuyamam ya..
  okuyamam
  resimli köşe yazısı olsun .
  ne diyor ilkel insan
  2 mızraklı adam çizgili eşek çizmiş mağaraya. hiç gözü yoruyor mu?
  ee?
  bunu eskiler başarmış . teşekkür edeirm
 • taksici ya da plaka sahiplerinin de yazar olduğunu gösteren sıçık başlık.
 • kadin gayet tarafsiz yazmis ve herkese laf cakmis.

  basligi acan kisi 15 yillik akp iktidari sonunda ahlaki cokus yasadigimiz gercegini icine sindiremedigi icin sacmalamis.

  iktidar ve yandas muhafazakarlar nezdinde ahlak deyince genelde sadece kadin-erkek munasebeti anlasiliyor. yazinin baska turde bir ahlak anlatmasi hosuma gitti.
 • sanırım başlığın sahibi yazıdaki laf sokulan kesimin içinde. bu kadar çarpıtmanın başka anlamı olamazdı.

  gülse hanım her zamanki gibi haklısınız. kaleminize sağlık!
 • sözlükte gülse birsel yazısı tartışmak...
 • ekşi sözlük ortamını tanımlamış gibi geldi bana gülse birsel. benim gibi düşünmeyenin canı cehenneme tarzında düşünen insanlar üstüne alınsın.

  ayrıca çok önemsenecek bir yazı da değil. bu tarz yazıları yazmak için köşe yazarı olmaya gerek yok. tüm sosyal medya kullanıcıları fotoğraf paylaşıp bu tarz yazıları fotoğraf altına döşeyerek yazıyor artık. yazıda bir çarpıcılık yok. tartışmak gereksiz.