• bugünlerde trt-1 ekranlarinda sabah 06.30'da izlenebilecek efsane dizi.
    o müzigi duyunca bir tuhaf oldum, dıp dıp dıp diye başlayan jenerigi

--- spoiler ---

nejat leblebiyi havaya atip agziyla tutmaya calismaktadir, ancak bir türlü beceremez, ortalik leblebi kaynar, abidin kizmaktadir, ortalik leblebi oldu diye,
    nejat bunun kendisi icin cok önemli olduğunu anlatir,
    nejat: abi bu benim icin cok önemli bir olay, benimle hep dalga gecerlerdi, bir türlü yakalayamadim diye, ben de sonra kucuk olduğu icin leblebileri tutamadigimi anladim ve daha büyük bir meyve secmeye başladım
    abidin: büyük?
    nejat: evet abi büyük, ben de bir karpuz attim havaya, sonra karpuz yaklasti yaklasti
    abidin: eeeee
    nejat: o gün bugün, catirtinin kafamdan mi karpuzdan mi geldigi tartisilir bizim mahallede
    abidin: bütün bu olaylar sen kucukken oldu di mi
    nejat: hayir abi gecen sene

--- spoiler ---

haluk bilginer'in genc halini görünce sasirmaca yok
  • 1 futbolcu vardı, dert yanıyodu, abi beni oynatmıycaklar fgelicek maçta diye, nerden biliyosun diye soruyordu gulsen abi:" bana bu hafta numarasız forma vermişler! üstelik yedek oyuncuyu formamı okşarken yakaladım!"
  • bugun leyla ile mecnun, isler guçler vb izleyebiliyorsak sebebi olan dizidir.
  • şimdiki jargon olsa, her bölümü sonrasında "can barslan candır!.." diyeceğim dizidir.

bugünün leyla ile mecnuncuları, işler güçlercileri, 20 yıl sonra bizlerin duygularını yaşayacak. çevrelerindeki gençlerin "uzay zirzopları" isimli ultra ratingli dizide ne bulduklarını anlamayacak, biraz izlemeye çalışıp sonra da sarmadı deyip bırakacaklar. uğurlugiller, gülşen ağbi, yedi numara, süper baba ise ansiklopedik bilgi olacak ve belki akademik eğitimde isimleri geçecek.

zaman gelip geçiyor dur demek kolay değil.
  • sorunlu nihat (erdal kucukkomurcu) ve nejat kuzenler vardi
    nilufer ozdemir haluk bilginer'in hic yuz vermeyen kiz arkadasi rolundeydi. o kalitede bir turk dizisine henuz rastlanamamistir. tek sorunlu yani muziklerini kenan dogulu'nun yapmis olmasiydi.
  • yani bizim abidin.
  • --- spoiler ---

adını unuttuğum sarışın salak ofisboy, rüyasında güzellik yarışmasına katıldığını görmektedir. kendisine şu soru sorulur:
    -elinizde sihirli bir değnek olsa, nasıl kullanırdınız?
    cevap: böyle böyle(elini sallar ileriye doğru)

--- spoiler ---

ben de buna 15 yıldır gülerim, her hatırladığımda.

prdeay ve mojosnik'in katkılarıyla edit: ofisboyun adı nejat'mış.
  • haluk bilginerin guzin abla turu bir gazeteciyi oynadigi, eskiden trt1de yayinlanan sevimli dizi..
  • gazetecilerin daktiloyla haber yazdigi, cimri patronun* haftalik cöp kontrolu yaptigi dizi.
    bölümlerden birinde nejat adli cirak bir yerlerde kaybolur. havaalaninda kaybolduğu sanilmaktadir.
    sevda, telefonda bulabildigi bir kisiye..
    -beyefendi lütfen yüksek bir yere cikip geh bili bili der misiniz,
  • hala aklıma geldikçe yarıldığım diyaloglara sahip muhteşem bir diziydi.
    nejat: abi bu tüyü bitmemiş yetim çok zengin biri galiba, baksana herkes onun hakkını yiyor
hesabın var mı? giriş yap