şükela:  tümü | bugün
  • madem trt ısrar ve kararlılıkla bu muhteşem diziyi yeniden yayınlamıyor, imece usulü tevellütü eskilerin, buralara birşeyler yazıp ruhunu çağıralım istediğim dizi ve ondan geriye kalan lezzetlerdir.

ayrıca kaygısızlardan başlayıp tee kardeş payına kadar uzanan absürd komedinin ilk örneklerindendir. saygı duruşunu gayet hak eder!

teyakkuz edit: yayınlanıyor da ben bilmiyorsam vay bana bana vaylar bana vay!
  • kendini civciv sanan eleman.
    aşırı pinti patron.

bu ikisi en yarıcı karakterlerdi.
  • gazete patronunun* yerdeki bozuklukları toplamak için ayakkabısına mıknatıs koyması. ancak bürodaki radyatöre yapışması ve ayıramamaları.
  • müziğidir. güüülşen abiiii, yani bizim abidin, derdime bir çareeee diye söyler dururum içimden yıllardır.

inşallah 30 yıldır yalan yanlış bir şeyi kazımamışımdır hafızama.
  • gülşeen abii yani bizim abidinn
    derdime birr çaaree
    içime attım ...

derdin mi var?
    yazsana sen de
    sırrın mı var?
    postala sen de

diye devam ederdi.

büyük ihtimal parçayı da kenan doğulu seslendiriyordu?

değil miydi yoksa?
  • gülşen abi'nin annesiyle hastalıklı ilişkisi. her zaman güldürürdü.

ve tabii "dobişi bu işe karıştırma" repliği. hala yerli yersiz kullanırım, benden başka kimse gülmez ama olsun.

jenerik şarkısını kenan doğulu seslendiriyordu.

ayrıca internet alemlerinde bulunabilen dizidir, sevenlerine duyurulur.
  • 7-8 yaşındaydım galiba hayal meyal hatırlıyorum. evde halamlarla yatağa girip soğuk kış günlerinde izlerdik, o zamanlar öyle doğal gazlı ev falan da yok tabi sobalı evin sobası olmayan odasında, soğuk yorganın altında ısınmaya çalışırdık gülşen abi'yi izlerken.

pembe dekorlu bi ofis vardı aklımda kalan. bütün dizi orda mı geçiyodu acaba tam da hatırlayamadım şimdi ama başka mekan da hatırlayamadım diziden.

güzel diziydi, tekrar izleyesim gelmedi değil.
  • abidin'in sevgilisinin babasının gözleri önünde pişmaniyeden yapılmış kabak kafasında takılı bir halde dans etmesi.
    babasına göre kıvırması.