şükela:  tümü | bugün
 • soğuktu ve yağmur çiseliyordu, gramofon avrat gibi filmleriyle hatırladığımız yetenekli ve kişilikli oyuncu.
 • 1945 adana doğumlu, devlet konservatuarı tiyatro bölümü mezunu oyuncu.
 • engin ayçanın eşi, güzel insan, çok iyi oyuncu.
  tramvay filmi altın koza galası sonrası söyleşi için salonda kalan, filmi en iyi anlayan, anlatan insanlardan biri. desteği ile yürek veren kadın.
 • aşk-ı memnu dizisinde adnan bey'in ablası rolündeki başarılı oyuncu, hanımefendi.
  (bkz: daha önce yazılmamış olmasına şaşırmak)
 • "sendikacılık yaptım. 70’li yıllarda maden işçilerinden grevin ne olduğunu öğrendim. kendimin de işçi olduğunu öğrendim. etrafımdaki arkadaşlar bunu duyduklarında tepki gösterdiler, “ne yani biz işçi miyiz, amele miyiz?” diye. “evet ben işçiyim, sigortalıyım...” sanatçılar-aydınlar sınıfı ayrı işçi sınıfı ayrı diye birşey yok, hepimiz aynı kabın içerisindeyiz. 12 eylül’den sonra unutturulan emek kardeşliği, sendika, proleterya, sendikacı kavramları tekrar gündeme geldi, hayat dayattı ve bu kelimelerin içi dolmaya başladı. proleter edebiyatında şöyle bir tabir var: “uyuyan dev uyandı”. dev olduklarının farkına vardılar. “zincirlerinden başka kaybedecek şeyleri yok”, “uyuyan dev”, bunlar bana çok basit ve içi boş imajlar olarak geliyordu bunca yıldır sendikaların içerisinde yer almış biri olarak. hayır, bunların çok doğru tanımlar olduğunu gördüm. orada muhafazakâr olarak nitelendirilebilecek, namazında niyazında, belki karısını sokağa bırakmayan, kızını okula yollamayan işçiler kış ortasında havuza girerek direndiler. bu manzarayı izlerken görüntülerin çağırdığı, taşıdığı şiirler oldu. engin*’in sinemasını da artık tanıyorum, birçok işte birlikte taşıdık. bir de kadın ve erkek sesinin birlikte kullanılması özel bir tercih oldu. özellikle belirtmenizi rica ediyoruz, tekel işçilerine armağanımızdır bu film, hiçbir maddi kazancımız olmayacak!"

  gülsen tuncer'in, yönetmen eşi engin ayça ile birlikte tekel direnişi için hazırladıkları birleştik tekel olduk adlı film hakkında beşinci uluslararararsı işçi filmleri festivali, festival gazetesi'ne verdikleri röportajdan. s.14.
 • an itibari ile ulusal kanal'da yardirmaktadir.

  taksim direniscileri icin de: ''arhaveli ismail'in torunlari yasiyor bugun.'' demistir.

  (bkz: kurtulus savasi destani)
 • bugün intihar girişiminde bulunan bir genç kadını 6 saat çabalayarak intihar etmekten vazgeçirmiş sanatçı.

  haber linki

  helal.
 • "yetmez ama evetçiler bugünün sorumlusudur" demiş sanatçı.
 • nerede haksızlık görse işini gücünü bırakıp giden olağanüstü bir halk insanı, emekçi, sanatçı.

  bugün havaalanında görüp, kendisini her cumartesi askeri okulların yeniden açılması için beşiktaş meydanında eylem yapanlar arasında amcamla birlikte gördüğüm için tebrik etmeye annemle yanına uğradık. aynı uçaktaymışız, sohbet etme imkanını yakaladık.

  kısaca hem ergenekon hem fetö'den yargılanan tutuklu albay murat yılmaz'ın durumundan (https://twitter.com/…az73/status/784408084659761152) bahsettim. nerede ihtiyacınız varsa çağırın, altına eşimle benim adımı yazın, mutlaka sizin için orada olacağım dedi ve ülke adına öyle umut verici bir konuşma yaptı ki. hayatımın unutulmaz insanları arasında yerini aldı.

  değerli sanatçı, değerini böyle kazanıyor işte.