şükela:  tümü | bugün
 • eğitimin verileceği platform sayfasına https://www.youtube.com/…eik9xo2kv2a9x1r9w/featured linkten ulaşılabilir.

  kadın cinayetlerini durduracağız platformu linki: http://kadincinayetlerinidurduracagiz.net/

  kadın cinayetlerini durduracağız platfornu, kadın cinayetlerini durdurmak ve kadınların şiddetten korunmasını sağlamak için çalışır. başta yaşam hakkı olmak üzere her tür kadın hakkı ihlaline karşı mücadele eder.

  kadın cinayetlerini durduracağız platformu, platformun kurucuları, öldürülen kadın kardeşlerimizin aileleri ile çeşitli siyasi partilerden, barolardan, meslek örgütlerinden, sendikalardan, derneklerden, gelen kadınlar ve bağımsız kadınlardan oluşmaktadır. türkiye'de kadın cinayetlerinin tüm toplumun bir sorunu olmasından kaynaklı, platform çalışmalarına, mecliste grubu bulunan-bulunmayan tüm partilerden ve birbirinden farklı sivil toplum örgütlerinden, sanatçılardan, gazeteci ve yazarlardan, spor taraftarından, lgbtt örgütlerinden, tüm toplumdan katılım olabilmektedir.

  kadın cinayetlerini durduracağız platformu, şiddetten korunmak isteyen kadınlara hukuki destek sağlar, onlarla birlikte hayat mücadelesi verir . 6284 sayılı kanunun uygulanması için sorumluları göreve çağırır, kadınlara korunma kanunundaki haklarını bilmeleri için eğitimler düzenler, basın çalışmaları yapar, sanatçı dostlarının desteğini alır, toplumsal duyarlılık ve kamuoyu oluşturur. "
  şiddet, yaralama, tehdit, hürriyetinden alıkoyma" gibi şiddet türlerine maruz kalan kadınların yanında, temsilcileri ve avukatlarıyla davalara katılır, yaşayan kadınlar için adalet ve korunma sağlanması için mücadele eder.
  türkiye'de kadın cinayetleri gerçeklerini aydınlatmak için, kayıt tutar, kadın cinayeti verilerini derleyerek her ay kamuoyu ile paylaşır. kadın cinayetleri seyrini izler, gelişmeler konusunda yetkilileri uyarır.

  türkiye'de adana, afyonkarahisar, amasya, ankara, antalya, bursa, eskişehir, gaziantep, istanbul, izmir, kahramanmaraş, kayseri, kocaeli, konya, manisa, mersin, niğde, samsun, tekirdağ, uşak, yalova'da temsilcilikler vardır.

  aydın, burdur, çorum, denizli, muğla, rize'de temsilcilikler yeni kurulmaktadır.

  yurtdışında; kanada toronto, almanya bonn, isviçre basel'de temsilcilikler olup, abd, hollanda, fransa, ingiltere'den çalışmalara katılım olmaktadır.
 • özgecan, şule çet veya kısa ama ağır bir isim n.ç. gibi sonsuz örnekler bir isim veya harften ibaret olmasın, bir gazete kupürü haberi, bir akşam ajansının buruk haberi olmasın diye çabalayan, kadın cinayetlerini durduracağız platformu genel temsilcisi ve kadın meclisleri üyesi gülsüm kav tarafından, korona günlerinde kadınlar için yapılan toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi çalışmasıdır. her hafta pazar günü youtube kanalında yapılan canlı yayınlarla kadınlara seslenir.
 • son dönemlerde önemli işler yapan kadın cinayetlerini durduracağız platformu'nun destek verilmesi gereken ve gündemde tutulması gereken eğitim programı.
 • sosyal izolasyonun sağlanmaya ve evde kalınmaya çalışıldığı bu günlerde hayat kadınlar için eve sığamıyor. korona günlerinde kadınlar için alınması gereken önlemler, şiddete karşı başvuru mekanizmaları, şiddete tanık olanların yapması gerekenler gibi konuların ele alındığı haftalık eğitimlerde bu hafta sıra toplumsal cinsiyet eşitliğinde.

  eğitimin verileceği platform sayfası

  kadın cinayetlerini durduracağız platformu web sitesi
 • desteklenmesi ve olabildiğince geniş çevrelere yayılması gereken eğitim ve platform.
 • 23 mayıs cumartesi 17.30'da kadın cinayetlerini durduracağız platformu youtube kanalında canlı yayında 3. oturum gerçekleştirilecek.

  (bkz: eğitim linki https://www.youtube.com/…l/ucqvgs2eik9xo2kv2a9x1r9w )