şükela:  tümü | bugün
 • ahmet ağaoğlu'nun küçük kızı. pediatrist olan gültekin hanım, kendisine hamileliğin son aşamasındaki genç bir kadının babası tarafından evdeki hayvann akıbeti ile sorulan soruya "sizin kaç çocuğunuz var, oğlunuz doğunca ablasını attınız mı sokağa" diye cevap vermiş. sağolsun sayesinde bizim evin ilk hükümdarı yadigar efendiyle tanıştık. yadigar efendiyle kendisi de tanışmıştı yakından ya neyse. evet, stetoskopla bebek bana girişince, yadigar da ona girişmiş. bu menfur saldırıyı bile olgunlukla karşılayıp kediyi okşamasıysa ayrı bir hikâyenin konusu tabii. en son bir cenazede karşılaşmıştık bu güzel insanla. acaba hayatta mıdır diye soruyorum korkarak...
 • babası için (bkz: ahmet ağaoğlu/#93010894) halası için (bkz: hümay ağaoğlu)

  kardeşleri için; türkiye'nin ilk kadın avukatı ve kadın hakları savunucusu (bkz: süreyya ağaoğlu)
  demokrat partili siyasetçi ve yazar (bkz: samet ağaoğlu)
  kardeşinden önce ve ilk milletvekilliği döneminde chp milletvekilliği yapan eğitimci, felsefeci ve aynı zamanda ara güler'in kayınvalidesi tezer ağaoğlu taşkıran için (bkz: tezer taşkıran)
  (bkz: abdurrahman ağaoğlu)

  tanım: tıp doktorudur.

  latife hanım'ın kağıtları adlı eserden alıntı;
  latife uşakligilin cenazesine katılanlardan gültekin ağaoğlu, “tabut üzerine bir türk bayrağı bile konmamıştı. ablalarımla birlikte ısrar ettik, bir bayrak bulunup üstüne örtülmesini sağladık" demiştir. gerçekten de son dakikada bulunan bayrak latihe hanım'ın naaşının üzerine örtüldü. anlaşılan bayrağın örtülmesi için çaba gösterenlerden biri de istanbul valisi namık kemal şentürk idi.