şükela:  tümü | bugün
  • bugün yapıldığı söylenen ldp 8. olağan büyük kongresinde alınan karara göre ldp'nin yeni genel başkanıymış.
  • https://twitter.com/…kcem/status/825708970283241474
    cem toker'in twitter'dan duyrduğu yeni ldp başkanı
  • besim tibuk ve cem toker'den sonra gelen fazla karizmatik genel başkan.
  • liderlik vasfı olup olmadığını merak ettiğim ldp yeni genel başkanı.

10 dakikalığına dükkan emanet edilen emekli dayılara benzettim ve olay muhtemelen bundan ibarettir.
  • gözlerim beni yanıltmıyorsa `yemekteyiz hasan` saçlarını kestirmiş ve gültekin tırpancı olarak hayatına kaldığı yerden devam ediyor, arz ederim.

işin şakası bir yana açıklamalarını merakla bekliyorum, besim tibuk ve cem toker'den sonra işi zor. zira ilk iki başkan oy alamasa bile kendini dinletme özelliğine sahipti.
  • "15 yıl önce besim tibuk bıraktığında da ldp bitti diyenler olmuştu.
    ldp evrensel bir ideolojinin partisidir. kişilere endeksli değildir. bitmez..."

şeklinde bir güncelleme yayınlamıştır cem toker.
  • geçici olarak cem toker tarafından atanan ldp başkanı

kendisi sağlık sorunları çekmektedir. başkanlık gibi bir isteğinin olmadığını cem tokerin isteği doğrultusunda emaneten devraldığını beyan etmiştir.

kongre yapılacağı ile ilgili parti teşkilatlarına herhangi bir duyuru yapılmadan apar topar gizli kapaklı bir kongre sonucu başkan olmuştur.

tüzüğe göre 15 gün önceden adaylık başvurusu yapması gerekirken tüm partililer böyle bir adayın olduğundan kongre günü haberdar olmuştur.

rezillik bununla sınırlı kalmamış, 15 gün önceden tüzüğe uygun olarak başvuru yapan adayların başvuruları usülsüzce reddedilmiştir. başvuruları teslim alan parti yetkilisi baskıyla istifaya zorlanmıştır. kongre tek adaylı yapılmıştır.
  • abi bu kadar pasif bir adam görmedim ne twitter ne facebook hesabından bir hareket var bu nasıl başkan. özledik be cem başkan.
  • besim tibuk'un koltuğuna oturmuş ldp genel başkanı.

besim tibuk bir çıta koyduğu için işi zor ama farklı ve fazla sıradan görünen portresi ters etki yaparak, bekleneni vermesini de sağlayabilecek ilginç bir persona yaratabilir.

kendisine başarılar diliyorum.