şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gültekin uysal
  dp genel başkanı

  işadamı

  1977 yılında afyon'da doğdu. bilkent üniversitesi kamu yönetimi ve siyaset bilimi mezunu. lisans eğitimini abd texas eyaleti’ndeki houston üniversitesi siyaset bilimi bölümünde yaptı. 2003-2005 yılları arasında dyp’nin afyonkarahisar il başkanlığını yaptıktan sonra, 2005’te partisinin gençlikten sorumlu genel başkan yardımcısı oldu. türk ocağı afyonkarahisar şubesi yönetim kurulunda görev yaptı. bir taraftan da aile şirketi olan reisoğlu mermer’de, iş hayatına devam etti.

  haber

  zeybek'in yerine gültekin uysal
  7 mayis 2012

  demokrat parti'nin (dp) 8. olağanüstü büyük kongresinde gültekin uysal, genel başkanlığa seçildi.

  ankara büyük anadolu oteli'nde yapılan kongrenin genel başkanlık seçiminin salt çoğunluk aranmayan üçüncü turunda uysal, 444 delegenin oyunu alarak dp'nin yeni genel başkanı oldu.

  aday olmayacağını açıklayan namık kemal zeybek, kürsüye gelerek veda konuşmasını yaptı. zeybek, partiye şimdiye kadar hizmet veren, bundan sonra da vereceğini düşündüğü herkese teşekkür etti.

  kongre öncesinde gik üyesi gültekin uysal, genel başkan yardımcısı osman çilsal, eski bakanlardan nevzat ercan ve ufuk söylemez, eski milletvekili ergün özdemir ve işadamı fatih sinan yılmaz adaylıklarını açıkladı. kayıtlı 1.276 delegeden 920'sinin oy kullandığı ve 916'sının geçerli sayıldığı seçimin ilk turunda adaylardan gültekin uysal 459, nevzat ercan 380 ve osman çilsal 77 oy alırken işadamı fatih yılmaz'a hiçbir delege oy vermedi. ikinci turda ise 444 delegenin oyunu alan uysal dp'nin genel başkanı oldu.

  kaynak: http://www.biyografi.net/…siayrinti.asp?kisiid=5165
 • türkçe olimpiyatları kapanış töreninde boy göstermiş ardından mehmet ağar'ı maphus damında ziyaret eden deneyimsiz, şaşkın demokrat.
 • akp tarafından medya kanalların da haber yapılması yasaklanmış dp genel başkanı
 • şu anda trt 1'de demokrat parti seçim propaganda konuşmasını yapmaktadır.
 • şu anda trt 1'de demokrat parti adına seçim propaganda konuşmalarının ikincisini yapmaktadır.
 • aptal aptal gülerek röportaj veriyor, onu bunu eleştirerek oy toplayabileceğini zannediyor... bir cacık olmaz bu adamdan
 • an itibariyle halk tv canlı yayınında salon içinde bir gruba hitap ederek konuşma yapıyor, referandumda hayır diyeceklerini açıklıyor.

  konuştuğu kitle bi hayli yaşlı olmasına rağmen, bu gruba karsı aşırı bağırarak hitap eden kişidir.
 • üçüncü kez demokrat parti genel başkanı seçilen ve referandumda 'hayır' oyu kullanacaklarını açıklayan merkez sağ siyasetçi. referandum öncesinde bahçeli ve akp hariç neredeyse tüm liberal ve sağcı parti ve liderler (islamcı saadet partisi bile) 'hayır' oyu kullanacaklarını açıkladılar. bu durumda akp'nin işi zor gözüküyor.

  https://tr.sputniknews.com/…-genel-baskani-secildi/
 • yeni katıldığı bir tv programı için; https://www.youtube.com/watch?v=coawo-xc_eg
 • demokrat parti'yi ve kır-at'ı yeniden şahlandırmış 42 yaşındaki gelecek vaad eden siyasetçi.