1. köşeli parantezler kemal burkay'a ait... şarkıda çıkarılmış (ve elbet eklenmiş nakaratlar var ama onları yazmadım) olan bölümler.

  hadi gülümse bulutlar gitsin
  [işçiler iyi çalışsın, gülümse]
  yoksa ben nasıl yenilenirim
  belki şehre bir film gelir
  bir güzel orman olur yazılarda
  iklim değişir, akdeniz olur, gülümse.

  sazlarım vardı, ırmaklarım vardı [çok]
  çakıl taşlarım vardı benim
  ama sen başkasın anlıyor musun
  tut ki karnım acıktı, anneme küstüm
  tüm şehir bana küskün
  bir kedim bile yok anlıyor musun

  iklim değişir, akdeniz olur, gülümse.
 2. "sazlarım vardı,ırmaklarım vardı,çakıl ta$larım vardı,ama sen ba$kasın" kısmında aklima eski sevgilileri cakil ta$lari olan bir insan modeli gelerek gulumsedigim $arkı.
 3. 1991 yılının yazında tüm istanbul'daki tüm cadde, sokak, arasokak, gecenin üçünde geçen araba, şehirlerarası otobüsler ve hatta içkili eğlence masalarında duyulmuş olan şarkı. bunun bir de ada vapuru kardeşi vardı.
 4. benim en sevdigim sezen aksu albumu olmasa da, onemli bir album oldugu su goturmez.. sezen aksu'88 ve sezen aksu soyluyor albumlerinden sonra beni cok acmamisti, biraz zorlama gelmisti..
  1991 haziran'inda yayinlandi. sahibinin sesi coskun plak etiketlidir. album hadi bakalim sayesinde patladi. bu sarki, turk popunun 90'lar patlamasinin miladi kabul edilebilir. gerek muzigi, gerek slogan sozleri ile.. en cok satan turkce pop albumudur hala gulumse. 2 milyona dayanmisti en son satisi. (legal albumlerden bahsediyoruz)