• onca yillik tarkan hayraniyim.
    bu sarkisini gercekten ayri severim.
    fakat sozlerinin bi' kismindaki anlami daha yeni cozdum...

"hayat sevenleri korur, atese atmaz.
    gulum, sana kiyamadi..."

hayat sana da kiyamadi diyor yani...

o cok uzuldugumuz, kendimizi kaybedercesine gozyaslari doktugumuz ayriliklar, belki de hayatin aslinda bize kiyamadigi icin yasamamizi istedigi seylerdi.
    belki de o ayriliklar olmasa, bir daha asla kurtulamayacagimiz bir atesin icinde yanip gidecektik...
  • biten ilişkilerde daha çok seven, ayrılmak istemeyen ve sonunda üzülen tarafa hitaben yazılmış şarkılar arasında en tatmin edici, en yüreklendirici olan şarkıdır. moral düzeltendir.
  • yeni tarkan sarkisi.
    bi yerinde sanki "yak butun fotoraflari/ona ait gunes yaglari" diyor sanip beni yaran sonradan "ona ait butun esyalari" dedigini kesfettigim sarki. *
  • bu parcanin sozleri yazilirken ozellikle "yak butun fotograflari bolumu" oldukca sancili gecmistir;

tarkan- tamam sonunda super oldu, yak butun fotograflari, evet evet super...

abidin - abi yani tamam guzel oldu hos oldu da, devir teknoloji devri, bunun dijital mijitali var olmaz oyle hemen yak mak, valla dijitaller cikti mertlik, deklansordu enstantaneydi hepsi bozuldu abicim, bu fotograflar dijital ortamda durdugu gibi durmuyo ki, el oglu bilgisayarina, laptop'una filan aktariyo.

tarkan- himm, yak ve sil butun fotograflariiiiiiiiiii desek nasil olur ki?

abidin - abi oyle diyorsunda ya adam geri donusum kutusundan silmezse! hi hi?

tarkan- yak ve sil, geri donusum kutusundan da bosalt butun fotograflariiiiiiiiiii.

abidin- ya abi biliyorsun bunun artik yedekleme unitesiydi, kopyasiydi filan....

tarkan- yak ve sil, geri donusum kutusundanda bosalt, yedeklerinden de sil butun fotograflariiiiiiiiiii...

abidim- yahu tarkan abi dusundumda tutki fotograflari e-maille saga sola gonderdi.....ohoooooooo dur ya dur biz asil meseleyi unuttuk, negatifler ne olacak peki !!!

tarkan- !@^4%/?é....tumden degistirdim lan sozleri, yayinla tum fotograflariiiii yayinlaaaaa, cogalt, spam olarak saga sola gonder defol deeeeeeefoooooooool kuzu kuzu.
  • yıllar geçse de üstünden, çok güzel şarkıdır. kibariye'nin söylediği de, tarkan'ın söylediği de ayrı güzeldir.
  • tarkan'ın dudu albümünden süper bir şarkı.sözlerini yazayım:

değer mi hiç?
    boş yere küsme düşlerine
    inan onun da yanına kalmaz
    bırak gitsin üzülme
    hayat sevenlerin yanındadır
    unutma
    gülümse kaderine

yak bütün fotoğrafları
    ona ait bütün eşyaları
    bu gece ümitlerini al koynuna
    gün doğmadan unut insafsızı

kader buluşturdu
    kader ayırdı
    o aşka inanmadı
    sil gözyaşlarını
    sakın ağlama
    o kalbinle oynadı
    hayat sevenleri korur
    ateşe atmaz
    gülüm sana kıyamadı

yak bütün fotoğrafları
    ona ait bütün eşyaları
    bu gece ümitlerini al koynuna
    gün doğamdan unut insafsızı
  • tam bir tarkan şarkısı. tarkan şarkısı nasıl olur diye sorsalar bunu gösterirdim herhalde. çok da güzel söyler megastar. kibariye ile düeti de çok iyidir.
  • kibariye düet versiyonunda şarkının alaturkasının güzelliği bir yana kibariye'nin sesi etinizi yakar. kulaktaki yangın yavaş yavaş kalbe doğru.
  • gidenlerin ardından söylenen teselli şarkısı. eskimedi be meret.
  • kesinlikle dududan daha güzel bir şarkı. peşpeşe dinlenebilir.
hesabın var mı? giriş yap