şükela:  tümü | bugün
  • fotoğraf makinesi ile çekilen karedeki insan gülümsediği anda otomatik olarak deklanşörü tetikleyen teknoloji.
  • korkuyorum yakinda bunun upskirt olanini yapacaklar diye. hepimizin anasi bacisi var!
  • yer yer gerekli olabilir belki ama yer yer fazlasıyla densiz bir teknoloji. hele bazı elektronik mağazaları bu teknolojinin bulunduğu bir makineyi tam kapının karşısına koyarlar, siz eğer mağazaya girerken muhabbet halinde olup gülüyorsanız paparazzi gibi çat diye flaşı patlatıverip sohbetin içine ederler. fotoğraf çektirmeyi hiç sevmeyen bünyeye " sanki poz verdik, benim gülüşümden sanane bea " dedirtip, daha baştan antipati yaratabilirler.
  • fotoğraf çekmeyi çok kolay bir olay sanan insanlar olduğu sürece, korkarım ki bu insanların güzel fotoğraf çekebilmeleri için yeterli olmayacak, olamayacak teknoloji.
  • makineyi 10 sn'ye kurup koşa koşa poz vermelerin yerini dolduramayacak teknoloji..şöyle ki:

- basıyorum millet bozmayın..bastım!
    - koş abi koş..koşsana çekecek
    - yok yok çekmez..gülünce çeker o
    - o kim la..hahaha..manyak mısın olm..
    - gülmeyin lan!! gülmeyin olm ben gelene kadar!!
  • ziya osman saba'nın mesut insanlar fotoğrafhanesi isimli hikayesini gerçek kılan icattır. tüketiyorum o halde mutluyum diyen biz 21. yy insanlarını çattadanak çekiveriyormuş. ah ziya osman saba, yaşasaydın da görseydin, artık insanlar bile değil, makineler karar veriyor mesut olup olmadığımıza.
  • (bkz: mesut insanlar fotoğrafhanesi)'nde iş görmeyecek teknoloji. o havalı fotoğraf makineleri "gerçekten mutlu değisiniz, o yüzden çekmiyorum" der ise makinenin önünde saygıyla eğilirim. şu durumda saygı duyulacak kişi ziya osman saba'dır.