şükela:  tümü | bugün
258 entry daha
 • devrimci bir hareket değildir. sikimsonik dünya da herşeyi siyasilestirdik zenginlerin ya da sağlıklı insanların hareketi değildir neden bu şekilde düşünülmeli ki.

  milyonlarca derdin içinde mutsuz olsan bile ağrıların içinde bile olsa hastane odasında gülümsemeyi basarabileceğinizi unutmayın hayat pek te uzun değil.

  (bkz: hayata dair iç burkan detaylar) kısmında mi yoksa (bkz: hayata dair gülümseten detaylar) başlığına mı yazsam bilemedim.

  skuamöz hücreli karsinom( ben bunu scc diye kısaltacam) hastası bir adam daha 35 yaşında daha genç sayılır. scc tam çenesinin altına yerleşmiş ve önlenemez şekilde büyümeye devam etmiş yanardağ gibi patlamış çenesi en sonunda. devasa bir oyuk var ve o içe doğru büyüyor çenede, en son solunumu sıkıntıya girince trakeaostomi açılıyor. tümör durmuyor büyüyor . o genç adamın beslenmesi sorun yaratıyor ng ile beslenmeye başlıyor.

  ben o genç adamın tümörünü ilk gördüğümde saatlerce kendime gelemedim. beyin damarlarımın attığını hissettim yani neden sarıldığımı bilmiyorum. adamın hastalığına mi üzüldüm yoksa yaşadığım şeylerin basitliği mi yoksa tanrıya olan kızgınlık mi bilmiyorum ama oturdum kaldım.

  ikinci gün ise karşılaştığımda ölmeyi düşünen ötenazi savunan biri olacagını düşünürken o genç adam gülümsemekten ve o halde saka yapmaktan geri kalmıyor. cok garip biri bir anlık bile olsa o keyifli yüzü ile hatırlayacağım ve unutmayacagım yüzü darmadağın olsa da ben onu bu şekilde hatırlayacağım.

  bir gülümseme ile dünya değişir. ve o adam çok şeyi değiştirebildi.
2 entry daha