şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2002 senesinde 25 nisan perşembe ile 30 nisan salı tarihleri arasında 5 gün sürmüş, uzunluğunun 3000 mil olmasından dolayı bu adı almış. amerika'nın batı kıyısında bulunanlos angelestan başlayıp doğu kıyısındaki new york'a kadar uzanan yolda, las vegas, santa fe, dallas, memphis, nashville, washington dc, philadelphia üzerinden bir rota ile ilerlemiş yarış.
  (bkz: gumball 2000)
 • 1930'larda veya 40'larda alex gumball takma adlı bir amcanın amerikayı araba ile enine hiç durmadan katetmesi üzerine ortaya çıkan bir yarıştır.1970'lerde çok beğenilen cannonball filmi üzerine bu tip ufak yarışlar düzenlenmiş fakat tam bir organizasyon olamamıştır.bütün bunlardan etkilenen maximillion cooper adlı çatlak ingiliz kardeşimiz 50 kişilik bir katılımla 1999 yılında kendi çapında böyle bir organizasyon yapar.
  olay ilgi görür, bir sonraki yıl artık arkadaş çevresinin dışında katılım gösterenler çoğunluktadır.yarışa katılan
  isimler arasında celebrity tabir edilen insanlar da vardır.yarışın getirdiği sorumluluklar arasında 24 saat
  non-stop araç kullanma, yüksek sabit hızlarda seyretme, hız limiti aşım cezaları için bol bol para ödeme,
  konvoyu soymaya çalışacak hırsızlara karşı uyanık olma gibi extraordinary kabiliyetler gerekmektedir.ayrıca
  yarışa katılabilmek için klasik olmasa da görünümü veya teknik özellik/ayrıcalığı ile ilgi uyandıran bir araba sahibi olmanız gerekmektedir.daha fazla bilgi için : http://www.gumball3000.com/
 • bir digeri de newyork dan baslayip los angeles da biten hadise. arabalarin cogu ferrari, porsche ve lamborginilerden olusmaktadir.
 • 2005 yılında 14-22 mayıs tarihleri arasında londra-brüksel-prag-viyana-budapeşte-dubrovnik-bari-palermo-taormina-romagüzergahında gerçekleşecek, hastane veya hapisaneye düşmemiş katılımcıların son durak olan monaco'da grand prix seyredip "biz daha manyağız ama malı bunlar götürüyor" diyecekleri organizasyon.
 • 2006 yılında 3 ayaktan*** oluşacak, avrupa ayağının istanbulda sonlanacağı organizasyon. iki kişilik katılım ücreti 40.000 gbp, kredi kartı geçerli*

  gerekli tedbirler alınırsa kesilecek trafik cezalarıyla 2006 bütçesine güzel bir katkı sağlayabiliriz.

  beyaz şahin* alıp modifiye* etmeye başladım, yetişecek kısmetse*
 • katılanlara burt reynolds heykelciği verilen yarış.

  (bkz: cannonball run)
 • (bkz: gumball rally)
 • 2007 yılı takvimine türkiyeyi almış kopuk organizasyon,

  araçlar istanbula uçak ile gelecek, buradan f1 pistine geçecek, f1 pistinde turdan sonra, bağdat caddesinden geçip çırağan sarayına yol alacak ve geceyi reina'da bir parti ile sonlandıracaktır. 1 mayıs 2007 sabahı ise athina'ya doğru yola koyulacaklardır.

  kameraları çekim yapmak için mendilleri de salyaları silmek için hazırlamak gerekir şimdiden...
 • ilk defa bir turk katılımcının 1976 model bir magirus-deutz minibusle katilacaginin haberini aldigim organizasyon
 • gumball 3000'de start alacak 1977 model magirus - deutz minibusu gormek icin...

  http://www.sabah.com.tr/…94f30bd6e4fe53e14941f.html