şükela:  tümü | bugün
  • gümbetin içindedir ve son 10 yıldır bodrumun kanayan yarasıdır.

ilk defa bu sokağa giren fazlasıyla etkilenir. ışıl ışıl bir cadde, her bir taraftan yükselen müzik sesleri, sevimli ingiliz hollandalı hatunlar, yakışıklı adamlar, şovlar, animasyonlar... ''24 happy hour'' adı altında müthiş bir hızı vardır sokağın. sabaha kadar dinmeyen bir insan sirkülasyonu vardır, alkol hiç durmadan akar ve etkisiyle ortaya harika bir fotoğraf çıkar fakat kazın ayağı hiçde öyle değildir. burada yaşadıkça ve içine iyice girdikce gelen turisti kalite olarak 2'ye ayırıyorsun. ingiltere'de çok alt tabakada yaşayan ve gümbete sadece sex yapmak, marketlerden içecek çalmak, içmek, kusmak, kavga etmek ve bütün bunların sonunda deşarj olmuş bir şekilde ülkesine geri dönmek için gelenler. ikincisi ise biraz daha kültürlü ve geldiğinde gezen, gören ve tanımaya çalışan kesim. bunun bir üst sınıfını yani doktor mühendis yada büyük işletme sahibi turistleri bırakın gümbeti bodrumda zor bulursunuz.

alt tabakadan bahsetmeye gerek yok çünkü turizm adına en ufak bir artısı dahi olmaz bu tabakanın. tamamen çevre kirliliğidir, kavgadır, problemdir. kendi ülkesinde yapamadıklarını burada rahatca yapabildiği için burayı tercih eder. teknede yediği muzun kabuğunu kaldırır denize atar, ''ne yapıyorsun terbiyesiz herif'' dersin fakat sana gelip '' bırak o turist biz ondan ekmek yiyoruz'' diyen tekne sahibini duyduğunda için kan ağlar. kendi ülkesinde onu o muz kabuğuyla birlikte denize atacaklarını bilir, o yüzden gelir burada yapar çünkü o kalitesiz herif burada turizm yaptığını zanneden insanlar tarafından baştacı edilir. 3 liraya bira içer, 5 liraya votka içer, yarısını verir, yarısını çalar gider, yolunu bulan sadece yolunu bulmuş olur fakat bunun adını turizm koyar.

bir üst tabakanın sıkıntısı ise restoranların önünde bekleyen ve müşteri kapmaya çalışan ''kapıcı''lardır. kime '' bodrumu nasıl buldunuz'' sorusunu sorsam aldığım cevap aynı. '' tabiat ve doku inanılmaz fakat insanlar tarafından resmen taciz ediliyoruz,bir insana zorla yemek yediremezsiniz, hiç yakışmıyor, eğer bir daha gelmezsem sırf bu yüzden gelmeyeceğim''... bu cevap bile herşeyi anlatmaya yetiyor.

bir diğer sıkıntı ise yaz sezonunda tavan yapan işsiz güçsüz insan sayısı. cebine 20 tl koyan kalkar gelir gümbete, parası biter, onu taciz eder buna laf atar, zarar verir gider. zararı azda olsa döviz bırakabilecek kapasitede olan insanlar görür.

bu döngünün büyük kısmı bu sokakta yaşanır. asıl üzücü olan ise her yıl yaşanan bu kısır döngüyü '' turizm '' olarak adlandırmamızdır.
  • inanılmaz saçma sapan bi yerdir aslında. düzenini oturtmuş orda birkaç sezondur iş yapan veya tatile gelip çevre yapan kişiler orda ekmek yiyebilir ama tanınmanız lazım. ama bunun dışında ordaki en amele ingiliz, hollandalı veya diğer turistlere (diğer ülkelerden fazla geleneni görmedim) kral muamelesi çekerler. gel gör ki türklerin en kralına da amele muamelesi yaparlar ki insanı delirten nokta budur. bir kere üstünüz başınız istediğiniz kadar düzgün olsun 2 erkeği geçin tek başına bile barlara felan zor girersiniz anca kuru kalabalıkta sokakta gezinen kalabalığa karışırsınız. ama ayağında mavi tuvalet terliğiyle, atletle gezinen 3 tane ingiliz apaçisi önünüzden mekana kolaylıkla dalar. x bar veya central bardı sanırım tam hatırlamıyorum, mekana gittiğimizde içerde dj ve barmen tanıdığımız olduğu halde kapıya ilerleyip onları sorduğumuzda hayırdır, noldu gibi dayılık yapmaya yeltenebiliyor. ankara'daki en kötü dj'i getirseniz bile iş yapar zaten kafası güzel olan insanlar içerde mahsun kırmızıgül çalsa bile dans edecek kafaya ulaşabiliyor. kaldı ki barlar sokağında gezindiğim 1 hafta süresince hep aynı şekilde tekrar eden 15 bilemediniz 20, eski sezon şarkılarını aralıksız dinledim. kısacası, güzel bir tatil yaparım sap gidip sayısız hatun götürürüm diyorsanız hayalkırıklığına uğrayabilirsiniz. ama otelde, dışarda bi yolunu bulursanız ve atak biriyseniz bişeyler olabilir.
  • erkek başına 7 erkek düşen saçma sapan bi yer. abaza yuvası
  • x bar diye bi club var burda , sabaha karşı kapısında kaldırımında 10 larca erkek bekliyor. bildiğin dışarda kaldırımında kapısının önünde falan bekliyorlar anladığım kaarıyla amaç sabaha karşı sarhoş bi şekilde bardan çıkan ayakta durmakta ,yürümekte zorluk çeken turist hatunlara insanlık namına eşlik etme.
  • her zamanki halini bilmem. gördüğüm; gece sokağı içki kokan yer.
  • daha önce hiç görmediğim kadar apaçiyi bir arada görmemi sağlamı$ olan yer. tek kelime ile korkunçtur...
  • bodrumun yuz karasi olan gumbetin gece bu sokakta donen olaylarla daha kotu bi yer haline gelmesine ortam saglayan sokak.

bi bodrum gercegi bi de gumbet rezilligi var malesef. bodrum sokaklari rahatken, gumbet insanin bi gecede bile hayatini karartabilecek bi yerdir. en iyisi uzak durmak bu sokaktan!
  • gördüğüm en boktan sözde eğlence mekanı. bu kadar ameleyi barzoyu bir arada daha önce hiç görmemiştim. bir mekana girip eğlenelim dedik, giriş paralı dediler iyi o zaman giriş bileti alalım dedik. kapıdaki mal güvenlik görüyor bileti aldığımızı içeriye girerken önümüzü kesiyor. bileti gösterince de buyrun diyor sözde saygın bi mekana geldiniz mesajı veriyor. gittiğimiz club buranın en iyi clublerindenmiş ama barmeninden güvenliğine dj inden paspasçısına kadar herkes karıya kıza sarkmaya programlanmış.

böyle bir rezillik olmaz. herif dj kabininden inip önünde dans eden kızların masasına gidip muhabbet ediyor, barmen güvenliğe bu kızlar bende göz kulak ol diyor. yuh dedim amk.

herife diyorum şu masaya gecmek istiyorum bahşiş istiyor. buraya geçmek istiyorum diyorum şişe açman lazım diyor. şaka gibi bi yer. bağcılar da herhangi bi kafe'ye gitsem daha çok eğlenirdim herhalde. sonraki günlerde zaten bi daha da uğramadık buralara.

bir de djlerin çoğunun repertuarının çok dar olduğunu belirtmek isterim. yıl olmuş 2014 hala makaroni, coco jambo şarkıları çalıyor.
  • eşimle birlikte civarındaki bir otelde kaldığım biz erkeklerin en acayip şekilli olanlarını barlarda anlamsız danslar yaparken görebileceğiniz yer.
  • ingilizceden çok kürtçe konuşulmaktadır