şükela:  tümü | bugün
 • gumruk polisi, gumruk muhafaza memurundan daha farkli bir yetki ve karizmaya sahip bir devlet memurudur. adi ustunde kendisi emniyet genel mudurlugu dolayisi ile icisleri bakanligina bagli bir polistir. ancak belinde cop, elinde sigara ortalikta gezmez. o ulkenin tam sinirinda kendine ayrilmis kabininde calisir.
  her meslegin iyisi kotusu vardir sozu bu grup icin gecerli olmayabilir zira ben daha iyisine rastlamadim.
  gumruk polisi: nereye gidiyon?
  akira: madagaskara*
  g.p: niye?
  akira: okiicam ben orda
  g.p: ne okuycan, anlat bakem sen...
  akira: edilgen catilardaki ozne yuklem iliskisini altay dilleri ve polenezya dillerini karsilastirararrrkkkkk...
  g.p: nasil gidiyon sen oraya, paran var mi?
  akira: param var tabii, burs aliyorum devletten... aa ucagin kapisi kapaniyo., aabi hadi yaa...
  g.p: hadi gec...
  akira: saol kolay gelsin*
 • aldıkları memur maaşıyla her çocuğuna ve karısına birer kışlık ve yazlık olmak üzere ikişer daire,kendisine ise bir dairesinde kendisinin oturup diğer dairelerini kiraya verdiği bir apartman ve yazlikta villa yapmayı,çocuklarının ve karısının ve dahi kendisinin altına son model otomobil çekmeyi ve ayrı ayrı bankalarda döviz ve tl hesapları açtırıp istif yapmayı becerebilen,böylece dünyaya örnek gösterilebilecek ekonomik mucizeler yaratan memur tipi.
 • yorucu bir günün ardından sabiha gökçende inip 1 saat bavulumu bekledikten sonra oh amk gidiyorum derken tam çıkış kapısında herkes haldır haldır soldan giderken. "hop hop bilader nereye burdan" diye sadece bana ve önümdeki adama bağıran orospu çocuklarıdır. he bakın bavula amınakoyim ebenizin amı var diyecektim amma lakin ki 24 saat gözaltında duracak kadar takatim yoktu.
 • yurtdisinda oturma iznim olmasina ragmen hala bana zorla yurtdisi cikis harc pulu almami isteyen gerizekalilar. her seferinde kavga ediyoruz. sonunda ben galip geliyorum. ama 30 dk mi harciyorlar resmen
 • saçma salak sorularla insanı darlayan polis türüdür. hayır alt tarafı giriş yapıcaz yemedik ülkeni.
 • havaalanında değişik bir türüne rastladığım devlet memuru.

  freeshop sonrası sürü halinde çıkışa yönelirken "siz, siz x-ray'e!" diye seslendi ben ve civarımdaki 3-4 kişiye. tek ortak noktamız sanırım genç/orta yaşlı ve erkek olmamızdı, zira tüm kadınlar transit geçişe devam etti. bundan sonra yaşanan diyalog aşağıdaki gibi:

  gümrük polisi: x-ray'e doğru devam edin, ayrıl!
  yolcu1: neye göre seçiyorsun?
  gp: (sırıtarak) tipe göre!
  y2: bizde birşey yok, bavul temiz
  gp: geçin görürüz temiz mi kirli mi

  (bkz: welcome to turkey)