• aldıkları memur maaşıyla her çocuğuna ve karısına birer kışlık ve yazlık olmak üzere ikişer daire,kendisine ise bir dairesinde kendisinin oturup diğer dairelerini kiraya verdiği bir apartman ve yazlikta villa yapmayı,çocuklarının ve karısının ve dahi kendisinin altına son model otomobil çekmeyi ve ayrı ayrı bankalarda döviz ve tl hesapları açtırıp istif yapmayı becerebilen,böylece dünyaya örnek gösterilebilecek ekonomik mucizeler yaratan memur tipi.
  • yorucu bir günün ardından sabiha gökçende inip 1 saat bavulumu bekledikten sonra oh amk gidiyorum derken tam çıkış kapısında herkes haldır haldır soldan giderken. "hop hop bilader nereye burdan" diye sadece bana ve önümdeki adama bağıran orospu çocuklarıdır. he bakın bavula amınakoyim ebenizin amı var diyecektim amma lakin ki 24 saat gözaltında duracak kadar takatim yoktu.
  • havaalanında değişik bir türüne rastladığım devlet memuru.

freeshop sonrası sürü halinde çıkışa yönelirken "siz, siz x-ray'e!" diye seslendi ben ve civarımdaki 3-4 kişiye. tek ortak noktamız sanırım genç/orta yaşlı ve erkek olmamızdı, zira tüm kadınlar transit geçişe devam etti. bundan sonra yaşanan diyalog aşağıdaki gibi:

gümrük polisi: x-ray'e doğru devam edin, ayrıl!
    yolcu1: neye göre seçiyorsun?
    gp: (sırıtarak) tipe göre!
    y2: bizde birşey yok, bavul temiz
    gp: geçin görürüz temiz mi kirli mi

(bkz: welcome to turkey)
  • kendi ülkemde, gerilmeden önünden geçtiğim henüz olmadı. güler yüzlü olanını zaten hiç görmediğim gibi her seferinde de bir tersliklerine maruz kalır ya da tanık olurum.
    son çıkışımda, adnan menderes havalimanı'nda ortaokul çağında olduklarını sandığım 4 çocuk ve bu çocukların öğretmenleri olduklarını anladığım 2 yetişkinden oluşan bir grubun arkasında bekliyordum ve yine bir tanesine şahit oldum. öğretmenlerden biri çocuklara yardımcı olmak istediği için polis tarafından terslendi ve yardımcı olamayacağı sert bir dille söylendi. diğer öğretmen geçişini yaparken pasaportunun arasından bir şey düşmüş olmalı ki arkadan gelen öğrenciye son derece itici bir ses tonuyla aynen şu cümleyi söyledi: "al bunu o öğretmen mi neyse ona ver"
  • yurtdisinda oturma iznim olmasina ragmen hala bana zorla yurtdisi cikis harc pulu almami isteyen gerizekalilar. her seferinde kavga ediyoruz. sonunda ben galip geliyorum. ama 30 dk mi harciyorlar resmen
  • saçma salak sorularla insanı darlayan polis türüdür. hayır alt tarafı giriş yapıcaz yemedik ülkeni.
hesabın var mı? giriş yap