şükela:  tümü | bugün
  • enron'un yükselisi ve cokusunu anlatan bethany mclean ve peter elkind tarafindan yazilmis kitaptir. gumus kursun deyimi de enron binasinin sekli ve renginden gelmektedir.
  • birçok vampir filminden öğrendiğimiz kadarıyla vampirlere işleyen kurşun tipi.
  • kurt adamı öldürmek için gerekli yegane malzeme. tabii bu kurşunu ateşleyecek silahınız da olmalı.
  • iki farkli metal.. mermi yerine kursun kelimesini kullanmanin getirdigi anlam karmasasi..
    bi karar verin arkadasim bu kurtadam boku gumusle mi oluyor kursunla mi.. biz de ona gore tertiplenelim..

(bkz: gumus mermi)

bi de eskiden sadece kurtadamlar olurdu bu gumus mermiyle.. yeni nesil vampirik filmlere bakiyorum da artik vampirler de gumus mermiden muzdaripler.. bi de niye mermi? ben gumus sofra bicagini kurtadamin gotune soksam (tut ki becerdim) olmeyecek mi bu? illa tabanca ile mi oldurecez.. ya da tufek.. ya da.... sen kapat ben ararim..
  • jeffrey skilling ve arkadaşlarının enron' un piyasa değerlerini manipule ederek iflasa götürüşünü anlatan kitap. eğer konuyu sadece yüzeysel incelemek istiyorsanız malcolm gladwell ' in what the dog saw kitabındaki ilgili bölümü de okuyabilirsiniz.
  • bir ekonomi dergisinin yaninda bedava verilince elime gecen bence oraya dusmeyi hak etmeyecek nitelikte bir kitap. enron'u anlatan ve ozellikle sifirdan bir piyasa nasil tanimlanir daha sonra bazi seyler ugruna bir sirket nasil batakliga suruklenir, bu acilardan ders niteliginde bir hikayeyi bizlere guzel bir sekilde sunmaktadir.
  • "yoruldum çok yoruldum
    nasıl bir duygu bu boğuldum
    direndim çok direndim
    gümüş bir kurşunla vuruldum

yok yazım kışım değilsin
    yok aşım suyum değilsin
    buram buram aşk kokan gülün
    dikeni sensin...

sen kader değil kedersin
    aşkı sen viran edensin
    bin hüzün dolu senin yanın
    sebebi sensin...

uçurum önündeyim
    bir adım yakınsam
    aşk var ya aşk, senin sonun
    o kadar sevinme ardımdan
    ben seni gömüyorum..."

bizi de üzdüler, teslim oldu savaşçı umutlarımız
    kurşuna dizildi hep doğmamış duygularımız..

çok sıkıldım, yoruldum ben de sibel abla.
    bütün aşklar alaturka.
    uçurum falan, bence çok abartma.
    alışmalı.
    alışmalı, yıkılıp yeniden kalkmaya
    kabullenip, sana düşeni dünyaya bırakmaya.