şükela:  tümü | bugün
  • ilaç sanayiinin ürettiği antibiyoriklerden önce hekimlerin tedavi amacıyla kullandıkları, gümüş atomlarının homojen dağıldığı sıvı.

kış aylarında havadaki mikropları kapıp vücudumda seri üretme faaliyetimin bir sonucu olarak 7-8 ciddi hastalık geçirdiğim yıllar oluyordu. zencefil, ekinezya gibi bitkisel çözümler nedeniyle kendimi çöplük gibi hissettiğim olmuştur.

birgün yine boğaz ağrısından geberiyorum ve yutkunurken acıdığı için uyutmuyordu da. gece evde volta atarken tuvalete girdim ve her türk'ün yaptığı gibi gazete ve facebook kurcalamaya başladım. facebookta "saklanan gümüş gerçeği" başlıklı bir paylaşım gördüm ve okumaya başladım. yazıya göre gümüş, zararlı bakteri ve virüslerin yol açtığı hastalıkların direç geliştiremeden tedavisinde en etkili yollardan birisi olarak kullanılırken, ilaç lobisinin geliştirilen antibiyotikleri satabilmek için bu tedavi yöntemini tıp fakültelerinin müfredatından çıkarılmasına neden olduğu böylece dünyaya anribiyotiğin hakim olduğu anlatılıyordu.

çok etkilendim ve keşke olsa da denesem bu dertten belki kurtulurdum dedim. yazının ilerleyen bölümünde "ağzında gümüş kaşıkla doğmak" deyiminin anlamını da çözünce bir uyanış yaşadım. bir yerden gümüş bulup ağzıma atmalıydım. arayışım uzun sürmedi. parmağımda bir gümüş yüzük vardı. yıkayıp şeker emer gibi yanağıma yerleştirdim. uykusuzluk beni yenmeye başladığından kendimi yatağa attım.

sabah uyandığımda ağzımı tuhaf bir şekilde temiz hissettim. boğazım da ağrımıyordu. yazıda hiçbir mikrobun gümüşe 6 dk. dan fazla dayanamadığı yönündeki araştırma aklıma geldi. ben de yeniden ispat etmiştim.

alternatif tıp'a hep burun kıvırmış bir insan olarak hemen gümüş suyu arayışına giriştim. türkiye'de üretim yapan 2 firma buldum. birinden 1 lt 40 ppm sipariş verdim. bu su az miktarda içmek için üretilmişti. ama ben watson'dan 50 ml fıs fıs aldım ve içine doldurdum. ne zaman ağzımda, boğazımda ve burnumda kaşıntı hissetsem 3-4 kez fıs fıs yaptım. hastalıklar başlamadan sona erdi.

şu an 3 gündür başlayamayan bir gribal enfeksiyonla mücadele halindeyim. fıs fıs yapmak yetersiz geldiği için sabah akşam birer fincan içiyorum. yıkılmadım, ayaktayım.
  • bu kışı hastalıksız atlatmama neden olan gümüş mineralli içecek.
    daha çok yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi fıs fıs olarak, yetmediği yerlerde içerek...