1. 2007'de karadeniz teknik üniversitesi gümüşhane mühendislik fakültesinde başladım üniversite hayatına.

2008'de gümüşhane üniversitesi oldu. ben bu yılın sonunda öss'ye girdim. (bkz: 2009 öss)

16 ekim 2009'da gümüşhane üniversitesinden kaydımı sildirdim. (bkz: osys ek yerleştirmeler)

19 ekim 2009'da süleyman demirel üniversitesine aynı bölümden kaldığım yerden başladım. ve hala burdayım.

neyse, gelelim gümüşhane üniversitesi nasıl biryerde. kesinlikle tercih etmeyin!! gidin van, urfa, antakya, diyarbakır, hakkari vb. gibi şehirlere. burdan daha iyi ve daha yaşanası yerlerdir eminim. doğma büyüme izmirliyim. egede daha kötü bir yerleşim yeri yok! manisa ve aydının en küçük ilçeleri dahil gümüşhaneden daha boktan bir şehir görmedim. (heralde bundan sonra gezdiğim diğer illerle kıyaslamama gerek yok. ilçelerle kıyaslıyorum zaten). üniversitenin olduğu yer ve şehrin merkezi kel dağlarla çevrili. yeşillik yok. doğal çirkinlik mevcut. vakit geçirebileceğiniz yerler çoğunlukla kahvehaneler ve pastahaneler. alış-veriş yapacak yer yok. bar yok. içki içebileceğiz namdar diye tek biryer var. meyhane mi bar mı belli değil. girmek de istemezsiniz öyle pislik biryere. bar-kafe tarzı biryer zaten yok. sinema yok. yabancı dil öğreneceğiniz biryer yok.

üniversiteyi sorarsanız; ego yoksunu, takıntılı, ne soracağını bilmeyen, zor soru anlayışının defterdeki ezberi en uzun olan soruyu sormak zanneden, diksiyonu bozuk ne dediği anlaşılmayan hocalarla dolu. kampüs diye birşey yok. bitirdiğim lise buranın yerleşkesinden daha güzeldi (bkz: izmir atatürk lisesi).

üniversite yapılmaması gereken bir yere üniversite yapılmıştır. şehir ölüyor zaten. ölmeli de. türkiyede yaşanacak o kadar güzel yer varken ne arar insan gümüşhanede. zaten maden ocakları var diye şehir var orda. maden ocaklarına yetecek nüfus da mevcut. üniversiteyi nasıl bir zihniyet açar. orda öğrenci olan ve gümüşhanede gençliğini yaşayan herkese üzülüyorum.

iki senemi yedi. iki sene hapis yattım sanki. orayı tercih edip de hergün ordan kurtulmanın hayaliyle yaşayacağınıza hiç gitmeyin daha iyi. diploma sahibi olmak için dört yıl çekilecek biryer değil orası.
  2. elektrik-elektronik mühendisliği'nin sayfasını gördükten sonra şükretmeme sebep olmuştur. ne biçim bir olay o öyle yanarlı dönerli her yer? sitede counter var bildiğin. ha bir de yönetim tek kişi ve öğretim kadrosu toplamda 9 hocadan oluşuyor. bölüm hakkında sitede yazılan yazılar da bir garip.
  3. her açıdan çorak dağları görebileceğeniz gümüşhaneye gelip üniversite ortamına en yakın ortamı bulmak isterseniz ( üniversite partilerinde bile alkol olmayan ortam ) ikinci öğretimi tercih etmeniz gerekmekte. ama çok ümitlenilmemeli, zira tek sosyal aktivite mekanı amatörce nargile hizmeti veren basit bir çay bahçesidir. bir süre sonra yöresel müzikler dinlemekten fenalık geçirirsiniz.
  4. halı sahalar, yüzme havuzları, sosyal aktiviteler için kullanılacağı iddia edilen bir bina ve tepelerde kaldığı için göremedeğimiz öteki binalarla birlikte fena sayılmayacak bir büyüklüğe ulaşan kampüse sahip üniversite.
    amma velakin bu dağları patlata dele yapılmaya devam edilen inşaatlar ve setler ne zaman bitecek ve bizi şantiyede gibi hissettirmekten vazgeçirecek diye sitemler içerisindeyim.
  5. ülkücü gerizekalı ne idüğü belirsiz öğrencilerimsilerinin kol gezdiği üniversitemsi.
  6. çimlere oturmanın yasak olduğu üniversite. şehir tarafından hiç sevilmeyen öğrencilere sahip üniversite.yasaklar üniversitesi.

edit: çimlere oturulabiliyor artık. şehir de öğrencilere yavaş yavaş alışmaya başladı.
  7. sanırım öğrencileri bol bol karaca mağarası ve sümela manastırı gezisi yapacaklar.
  8. vakti zamaninda sozlukte basligini bile benim actigim okul. yani demem o ki her bir bokuna sahit olmusumdur, dile kolay 4 yil. ama gel gor ki hala geldigim gune lanet ederim. alacak verecek neyse kapatip gitme vakti geldi

gümüşhane üniversitesi hakkında bilgi verin