şükela:  tümü | bugün
 • şair nedim caddesinde açılan harika mekan. karadeniz mutfağının en güzel örneklerini bulabileceğiniz, ekşi mayalı, tahıllı ve daha birçok çeşit ekmek yapan lezzetli dükkan. özellikle san sebastian’ı ve içhoğoç’u çok başarılı.
 • her köşede açılan burgerci-lokmacı-şekerpancarcıya inat, kendi halinde ve butik olmayı becerebilen; karadeniz yerel lezzetlerini evrensele taşıma işinde doludizgin ilerleyen bir boulangerie, bakery, fırın.

  yalnız bu deliler tatlı işinde de kendi yapım ürünlerini sunuyorlar. bu konuda da çok iddialılar.

  işletme sahabısı özlem hanım çok tatlı bir hanımefendi. gidin yediğinizi içtiğinizi yorumlayın, fikir verin öyle bir kadın bu kadın.

  zaten işletmecileri fırıncılık-pastacılıktan bihaber kimseler değil. bir geleneği sürdürüyorlar ve bunu istanbul gibi bir yerde yapıyorlar! gönül rahatlığıyla gidin deneyin.

  unutmadan, ürünlerinin lezizliği dışında beşiktaş'ın o göt içi kalabalığından dışardalar, beşiktaş'a 1 dakika mesafede akaretler'deler.
 • akaretler’de bir mekan.
  güleryüzlüler.
  pastel de nata diye sattıkları tatlıyı lizbon’da belem pastanesinde yemiştik. sonrasında evde kendim de yaptım, belem’dekini yakalayamasa da oldukça iyiydi.
  pastel de natalarını samimi olarak beğenmedim. aslına yakın dahi değil. hadi hamuru tutturamadınız o çok zor ama muhallebi o kadar zor değil. kendim bile yaptım biliyorum.
  pastel de nata’nın tanesi 12 tl bu arada, minicik bir tatlı için çok yüksek ve gereksiz bir meblağ.
  kendi adıma bir daha uğramam, hayal kırıklığı oldu.
 • beşiktaş’ın serpme kahvaltı teröründen bunalanlar için güzel bir alternatif. özellikle anne poğaçasını çok beğendim. egg & bacon da çok başarılı ama türüf mantarı ilavesi tadını bir tık bastırmış. ambiyans 7/10
  lezzet 8/10
  servis 8/10
  genel 8/10