şükela:  tümü | bugün
  • akp'li milletvekili metin külünk'ün 17 aralık ile ilgili yorumu imiş.

ayıp ya :(
  • çok ayıp bir şey. neden karışılsın tabi, bırakın milletvekili, bakan, başbakan dediğiniz öyle değişik bir canlı onun günah işlemesine karışılmaz ki. biz sığırız, koyunuz biz, bizimkine karışılır.

"kanun niye var o zaman? neden tecavüz suç, neden adam öldürmek suç, neden hapisanedeki insanlar orada ? bırakın herkes birbirinin amına koysun o zaman" denilmesi gereken milletvekili lafı.

kabahat sende değil seni milletvekili yaplarda.

https://www.youtube.com/watch?v=azatkjtl1ro
  • kendini kaybetmiş milletvekili beyanıdır da, şaka maka adam yeni bir fallacy kazandırdı literatüre sanırım. vay be...

şunu bile dese, "kardeşim takiyye yapıyoruz. ulvi bir amacımız var. islam uğruna yapıyoruz her eylemimizi. amacımız çok ulvi olduğu için yaptığımız her hukuk dışı eylem, işlediğimiz adi suçlar, bölücülük, çete kurmak, görevi kötüye kullanma, rüşvet, yargıya müdahale filan ilk bakışta kötü gibi görünse de uzun vadede toplum çıkarınadır." en azından kendilerine koşulsuz şartsız destek veren, inanmaya güdümlü kitlesine tutunacak bir dal verecek. "biz bu paralarla kabe'ye örtü yapacaktık" diyen zat bile en azından bir savunma geliştirmiş. ancak bu zekası geri arkadaş o derece öteye gitmiş ki milleti gündemden uzaklaştıramadığı gibi, suçu da kabul etmiş.

yıktınız perdeyi, eylediniz viran be dangalaklar.
  • metin külünk ne içiyorsa biz de istiyoruz dedirten açıklamadır. okuyup anlama ihtimali çok zor olsada yazmakta fayda var; bakınız kul hakkı.
  • evet yaptım ama niye yaptım bi sor `:)`
  • kendi kendine, allah ile kendisi arasındaki bir konuda kişinin günah işleme özgürlüğüne karşı yapılmaması gerekir.

işlenen günahta mağdur, mazlum veya bir şekilde başka bir kul varsa (hırsızlık, zina, cinayet vs) işte orada bunun diğer tarafa (ahirete) kalmayacağı gerek islam şeriatı gerek modern hukukta gerekli cezaya çarptırılacağını unutmamak gerekir, unutanlara da hatırlatmak gerekir.

sanki namazını kılmamış, orucunu tutmamış, sadakasını vermemiş de muhalefet kalkmış bunun hesabını soruyor, kendisinin günah işleme özgürlüğüne müdahale ediyor.

mesele kamu malı idaresi, kamu erkinin başında bulunup buradan elde ettiği gücü kendisinin ve efradının, avanesinin ikbaline, cüzdanına tahvil etmek ise işte orada bu işlenen günah bireysel bir günah olmaktan çıkıp kamusal, içtimai bir suç haline dönüştüğünden cezasının ödenmesi konusunda 76 milyon müdahili bulunur bu memleket sathında.

(bkz: tüyü bitmemiş yetim hakkı)
  • (bkz: hapishanler kapatılsın)

günahların karşılığını diğer tarafta alacaksınız, herkes birbirini sikertebilir özgürce düşüncesine müdahale etmektir...
  • videoyu seyrettiğim an beynimin yandığını hissettiğim açıklamadır. adam gerçekten çok zeki. hani alkollüyken trafik polisine yakalanan levent kırca tiplemesi gibi. tamam içtim de bi sor bakayım niye...
  • (bkz: unutma)