şükela:  tümü | bugün
 • söz yazarı. türkçe şarkı sözleri yazıyor.*
 • inanç lisesi adlı okulda uzunca bir süre türkçe öğretmenliği yapmıştır.

  eurovision elemelerinde 1997'de şebnem paker'in dinle'sine, 1998'de ise tüzmen'e karşı kaybetmiştir.
 • dünyanın en kunil ve de sevimli kellerinden biri. metafizik, uzaylılar, mevlana takıntısı vardır. 4-5 yıl eurovision için söz yadığı şarkılar türkiye elemelerinde 2. olmuş o da sürekli "şike var" demiştir. üstelik çok da ballıdır, evi çeşitli promosyon çekilişlerinden kazandığı hediyelerle doludur ve de her sene mutlaka milli piyangodan bir şeyler kazanır...
 • notre dame de sion fransız lisesi güzel konuşma ve yazma hocası.
  okulun boğucu hiyerarşik düzenine karşı kendi çapımda attığım nutuklara sinir bozucu bi nötrlükle yaklaşıp hafiften beni yoran, fakat daha sonraları,okul kantininde ot ot otururken yanıma gelip ''ne demek istediğini anlamaya başlıyorum'' diyerek samimiyetiyle kendisini hocalar klişesinde ayrı bi yere koydurtan şahıs.
 • en son sezen aksu 'nun bahane albümünde hükümsüz adli sözüyle yer almis söz yazaridir. asil meslegi edebiyat ögretmenligi olup, son karsilasmamizda notre dame de sion ' da calistigini söylemisti. sonra ne olup bitmistir bilemem. ama eli yüzü düzgün sözler yazar genelde. hirslidir, yillarca eurovision ve bilumum sarki yarismalarinda yer aldi. simdi sanki daha bir adi duyulmaya baslandi. hadi bakalim.
 • "my ingıliş iz pörfek, yor ingiliş iz layk may left fut" gibi mükemmel bir vecize sahibi özlenesi insan.
 • eurovision da 97 de burcu güneş le, 98 de kubatla 2000 de ise ışın karacayla yarışmış ancak istikrarlı biri olarak her sene ikinciliği elden bırakmamıştır.
  ayrıca çok da güzel şarkı sözleri yazar genelde müziğin üzerine yazdığı söylenir. sezen aksunun bahane albümünde hükümsüz, niran ünsal da göçebe ( buraya dikkat bu şarkıdan dolayı çalıştığı okulda adı göçebe günay a çıkmıştır**..) ışın karacada gece, aşkın nur yengide meleklerin duası... son olarak da funda ararla çalıştığını öğrendim son albümünde 4 şarkının sözünde imzası vardır. bunlardan birinin müziğini de kıraç yapmış. eurovisionda ve hayatta başarılar dilediğim kişidir
 • türkçe öğretmeni olduğunu duyunca oldukça şaşırdığım şarkı sözü yazarı zira türkçe' yi kötü kullanıyor demeyeyim de bazı şarkı sözlerinde bazı kelimeleri bile isteye yanlış kullanıyor sanki. üstelik de bunu şarkıya duygu vermek temennisiyle yapıyor, tahmince.

  örneğin funda arar, sözlerini günay çoban' ın yazdığı camdan kalp' de "sen gittin, yastığımda kokun misafir kaldı", diyor. koskoca türkçe öğretmenine doğruyu söylemek bana düşmez ama biri gittikten sonra, geride bıraktığı her ne ise yadigar kalır ya da olsa olsa emanet; tamam gidicidir, geçicidir ama misafir de değildir. bir başka funda arar şarkısı karaya vuran gemiler gibiye bakalım: birşeyin karaya vurması için bir zamanlar canlı olması yani hayatını kaybetmiş olması gerekir. bir gemi ise olsa olsa karaya oturur, tabii karaya oturmak güzel bir metafor olmayacağı için beyefendi vurmak fiilini tercih etmiş olabilir, ama doğru olmadığı da bariz.

  şarkıları, sözleri, anlattıkları ve daha çok anlatamadıklarıyla türk popu çoğunlukla yerlerde sürünüyor olabilir ama kağıt üzerinde "tam bu işin erbabı" denilebilecek birileri de yeri geldi mi bir güzel çuvallıyor.
 • özcan deniz'in hediye albümünde çıkış yapacak parçaların söz yazarı olan kişi.
 • (bkz: geçmez yara)
  (bkz: gurbet kuşu)