şükela:  tümü | bugün
 • bostancı sahilinde bulunan, güzel mezeler, nefis kebaplar, gavur dağı salatası, rakı ve hoş bir sohbet gibi muhteşem içerikleri olan bir yemeği künefe ile kapatmak isteyen bu bünyeyi, künefeden bir cme yarım cm cam çıkmasıyla dumura uğratmış lokantadır. ha sonradan özür dileyip, başka künefe getirmeyi teklif ettiler... "künefe yer miyim ben artık burada!" cevabını alınca incir tatlısı (ki bir de o da cevizliydi - masaya kusmadığıma şükretsinler) getirdiler.
  lakin ben hala hem onlara, hem de masadaki diğer üç küfefeden değil de benim tabağımdan çıkmasına sebep olan bahtıma sinir olmaktayım.
 • bostancıda etleri kendi çiftliğinden gelen (bkz: günaydın kasap) yemekleri leziz lokanta. sahipleri suadiyede döner-köfte, bodrumda da ocakbaşı açtılar.
 • her salı , dibindeki halı sahaya gitmem sebebiyle önünden geçtiğim ama hiç müşterisi olamadığım yer!
 • bunun süslü bir kızkardeşi var suadiye'de. dekorasyonu pek hoş, günaydın usulü cızbız köftesi ve kaşarlı köftesi pek leziz. yamyam zihniyetli kırmızı etseverler mekanı beymen'in eski yerinde, koçbank'ın hemen yanında bulabilir.
 • donerlerimizi siparis verirken ozellikle durum seklinde istemis olmamiza ragmen, yaklasik 15 dakika sonra tabakta getirdikleri mekan. "biz durum istemistik ama" dedigimizde "pardon efendim durumumuz kalmamis ama isterseniz degistireyim" gibi sacma bir yanit verebilen garsonlari vardır ayrica. ulan esek, tamam durum kalmamis olabilir de insan gelir bir soyler "durumumuz kalmamis tabakta verelim mi?" diye. hem madem kalmamis durumunuz nasil degistireceksin istemiyorsak?

  yemekleri lezzetlidir ama...
 • istanbul'da ağız tadıyla et yenebilecek en güzel mekan. hem o lezzete o kadar da kazık sayılmaz.
 • buranın adı çok ironik gelir bana.. bir nevi sabah sabah seda sayan gibi... daha karga bokunu yemeden, günaydın derken et lokantası, kavurma, pirzola, künefe fikri fena halde midemi bulandırmakta... yani et yemeği fikri akşamı hadi hadi en çok öğleden sonrasını çağrıştırıyor bana... bu yüzden ailenin adı da olsa günaydın ismi olmamış geliyor... hani omlet, yumurta, kahvaltı servisi yapsan bir derece de, et lokantası.... cık... olmamış...
 • istinyepark' taki salatalarinin icinden iki ayri kisiye iki ayri gunde <tırtıl>, bildigin bocek cikmis yer. belli ki bu adamlar salatalari yikamiyorlar, tirtiliyla solucaniyla tabaga kadar gelebiliyor. dahasi musterinin icinde tirtil olan doneri geri goturmesinden hic gocunmuyor, bizim salatalarimiz boceklenmis mi ne olmus diye bakmaya bile tenezzul etmiyor, ertesi gun bir baskasinin donerinin yanindaki salatasindan tirtil cikabiliyor. bildigin tirtil ya, canli, kımıl kımıl ve tabakta, yemeklerin arasinda. sac ciksa, fare ciksa bu kadar sasiramazdim herhalde.
 • 1 cola
  1 duble rakı
  1 porsiyon çiğ köfte
  1 porsiyon tulum peyniri
  1 çöp şiş
  1 iskender..

  80 lira...
  hesaba 6 tl. kuver koymuşlar.
  5.5 lira %1 adı altında, çağırdığım garsonun da açıklamakta zorluk çektiği para da cabası.. kuveri anladık hadi ama %1 ne oluyor lan??!

  "gidilmemesi gereken restorantlar" listemin 2. sırasında.

  not: 1. sırada lacivert var..