şükela:  tümü | bugün
  • sanıyorum türkiye'deki en iyi porterhouse'u yapan restoran.

http://www.gunaydinkasap.com/
  • bu tip işletme tipi ilk dükkan ile başladı. fakat dükkan her yerde açılalım mantığıyla personel eğitimi ve servis kısmını es geçmişti. çok genç personeli çalıştırıyordu. ve acele edelim derken insanların gözünde "mcdonalds" kadar sıradanlaştı.

ama günaydın bu işi gerçekten ciddiye alarak profesyonelce yapıyor. personeli eğitimli ve saygılı.

etleri de dükkanla kıyaslandığında daha iyi.

edit: dükkan ile başlamamış ilk... ilk günaydın ile başlamış. daha sonra dükkan bu konsepti alarak kendine uyarlamış. günaydın belki de en "profesyonel ve kurumsal" steakhouse'dur diyebiliriz.

http://www.gecce.com/…de-halka-acilacak-165637.html
  • gaziantep'ten getirilen katmeri tatmakta fayda var. tabağı kemiresim geliyor lezzetinden.

kişisel tavsiyem, dallas steak ve cafe de paris soslu bonfiledir.
  • et denilence aklıma ilk gelen, pişirildikten sonra kokmamasıdır. bu yüzden vejeteryan olabilirdim. ancak günaydın kasap ve etiler şubesindeki tatlı mekan da, etler kokmuyor ve nasıl kıvama getiriyorlar, nasıl pişiriyorlarsa et yemekten kendimi alıkoyamıyorum. 47 kiloluk iskelet bir kızı fille akraba yapmak için zorluyorlar. harika lezzetin yanında bazen yeni elemanlar sözüm ona acemeliği yapsalarda, adab-ı muaşeret çerçevesinde servis hizmetleri var.

alternatifleri yok mu? var. etiler nusr'et ki günaydın altyapılı bir yer ve şişli ergenekon caddesi eşref efendi sokak'taki salaş bir yer olan kupa restaurant.
  • istinye parkdakinin onunden ne zaman gecsem musterilerinin genellikle orta yasli ve tahminimce belli bir kariyer sahibinde insanlardan olustugu dikkatimi cekiyor. bunun da adam basi hesabin ortalama 50-60 tl ye gelmesi gibi duygusal sebepler dolayisiyla oldugunu dusunuyorum.
  • etiler şubesine ocak ayında gene gittiğimiz mekan. 4 kişi 424 tl hesap geldi. ama resmen öküz gibi yedik. nusr-et 'ten ucuz ama nusr-et bariz kaliteli.
  • nusr-etim varken yanindan gecilmemesi gereken mekan.
  • bostancı şubesindeki etin kalitesi, çalışanlarının güler yüzleri, müşterilerine olan ilgileri, bir sonraki gelişinizde sizleri hatırlamaları, temizlik ve titizlikleri takdire şayandır. işletmecilerinin ve çalışanlarının ellerinesağlık.
    ahçılığa olan merakımdan,etlerini nasıl marine ettikleriyle ilgili sohbetimiz üzerine etlerini marine ettikleri soslarından ve özel tuzlarından bir miktarı paketleyip,kendim denemem için ikram etmeleri çok hoş bir jestti..
    et tüketmek istediğimde vazgeçilmez mekanlarımdan biri oldu.hiç boşuna başka mekanlarda zaman geçirmemeli,kesinlikle denemelisiniz.