şükela:  tümü | bugün
 • bilakis bu piyasaya yeni girmiş ve ek bir gelir kaynağı arayan arkadaşlarımız şunu bilsinler airdroplara katılıp token/coin/gem kazanmak yolda yürümekten daha kolaydır.yazı fazla uzun değil.sıkılmadan okuyunuz.bu başlığa gelerek zaten hayatınızda önemli bir adım atmış olduğunuzun da farkında olunuz.

  şimdi bu airdroplara katılımda genel olarak myetherwallet cüzdan paylaşır veya mail yoluyla ile üye olursunuz.akabinde code alıp telegram kanalına yazarak ödülünüzü alırsınız.üşenmeden girip tek tek katılın abi.myetherwallet hesabınıza sabırla 3-5-10 dolar azar azar biriktirin.2-3 ay sonra balance'da 2500$ görürseniz de şaşırmayın.benden demesi.

  şayet dededen,babadan yalı,gömü vs. kalmayacaksa kimi fularlı vergi rekortmeni ve anti ref duyarı kasan yazar arkadaşlar gibi -ki onlara fazla kulak asmayınız çünkü size para vermiyorlar ve bir faydaları da yok insanları aşağılamaktan başka- hiç vakit kaybetmeden bir yerden bir an önce başlayın derim. şimdiden bir myetherwallet ,twitter ve de telegram hesabı alınız.bunun yanında reddit ve bitcointalk hesabınız da cebinizde olsun.hatta bazısı instagram,linkedn hesaplarındaki paylaşımlara bonus token de veriyor.velhasıl ufak bir araştırmayla kolaylıkla halledebileceğiniz bir iş.inanın pişman olmayacaksınız ve hatta daha önce neden başlamadım diye de hayıflanacaksınız kendinize.

  açıkçası şunu da belirtmeliyim ki şahsen kimseye zengin olmanın kolay yolu/sırları vs. sunmuyor,vaadetmiyor ve de paylaşmıyorum.burada yazılan/çizilenlerin amacı sadece bir ek gelir oluşturabilecek belli fırsatların olduğunu göstermek.bir başka deyişle hazır tutulmuş balığı vermekten ziyade -ki öyle bir dünya yok- olta ile ufak ufak avlanma yollarının olduğunu bildirmek.pek tabi bu uzun yolculukta kendi referans linklerinizi de paylaşabilirsiniz.sadece sen,ben olmaz tabiki de herkes kazansın isteriz.bununla birlikte şu başlığı okuyan insanların belli bir beşeri sermayesi vardır diye de düşünüyorum.şimdi bu sermayeyi nakde çevirmek için güncel ve bir manada görünürde küçük fırsatlar sunan bu airdroplara/bountylere katılma zamanıdır.altta 60+ adet airdrop/bounty programı mevcut.ortalama ve asgari olarak -3$-5$ bakmadan hepsinin tek tek hesaplanması dahilinde- yaklaşık 1360$ kazanma şansınız var.yine de karar sizin.buyrunuz efendim:

  18 şubat 2018 pazar (güncel/updated)

  18 şubat 2018 pazar
  güncel airdroplar

  1)apıcs
  (çoklu görev ile birçok token kazanma şansı)

  2)vitro coin
  (1vic = 266$ kaçırmayın!)

  3)maxdata
  (100max ---> üyelik+ethereum adresi girmeniz yeterli)

  4)bitsong bitsong
  24bits (telegram kanalına gir claim token butonuna tıklayıp ödülünüzü alınız.)

  5)stakingcoin
  5xtc (1xtc=0.10$)

  6)suchapp
  20app

  7)indx.co.in
  (hindistan'ın ilk kripto borsası.binance ve ardından kucoin'i düşündükçe çin,hon-kong veya kore borsalarından ne geri kalır yanı vardır ki diye sormak gerek.keza en iyi yazılımcılar nereden çıkar sorusuna cevaben hindistan gibi büyük bir potansiyeli olan ülkenin geç bile kaldığını söyeleyebiliriz.)

  borsaya üyelikte 1000 indx hediye veriyor.buyrunuz efendim:

  referanslı linkim

  8)justnaturale:34jnc

  9)u.cash:296ucash (1ucash=0.2$)

  10)skychain.global
  20schs
  (üye olup ethereum adresinizi girmeniz yeterli)

  11)blockmesh
  40 blockmesh

  12)oru.io
  300 oru

  13)skychain.global
  20schs
  (üye olup ethereum adresinizi girmeniz yeterli)

  14)sphere.io
  50sphere

  15)cloudmoolah.io
  10 moo (telegram adresine girip soru soran bota submit details seçeneğini işaretleyip ethereum adresinizi veriyorsunuz ve hediyenizi alıyorsunuz.)

  16)refereum.io
  50ref +multi task (güzel bir oyun platformu.enjin gibi bir işe imza atabilir.kaçırmayın.telegram kanalına girin ve tokeninizi alın)

  17)ebcoin.io
  90ebc
  (link sizi telegram kanalına yölendirecek.kanaldaki botun talimatlarına uyarak ödülünüzü alın.zor değil.eth adresi paylaş vs diyecek...en son sorduğu soruya ise omisegoveya omise cevabı vererek +5ebc almayı unutmayınız.)

  18)vendi coin
  1vend+üyelik ve 10ven+davet.
  (böyle ico'lar sonradan çok iyi çıkış yakalayabiliyorlar.ileride binance,bitfinex gibi büyük borsalarda görürsek şaşırmayalım.zira adamlar açıkça beyan etmişler sitelerinde bu borsaları.)

  19)sip.io
  88sıpc (güncel yeni bir airdrop.ethereum adresinizi girip verdiği kodu telegram sayfasında paylaşmanız yeterli.her referanslı üyelik için bonus 30sipc veriyor.bilginize)

  20)frıendz ıco
  (airdrop 10 şubat-1mart arası devam edecek.bir çok görev mevcut olduğundan bayağı puan biriktirmek mümkün.en basit twitter hesap takibi 1000puan veriyor.)

  21)ternio
  günlük 100k dağıtıyorlar.şanslı kişiye 5000 tern token hediye.
  5 şubat-1 nisan arası devam edecek.

  22)swiftdemand
  500 swift (her gün giriş yapıp günlük 100 token daha alabilirsiniz.davet/ref sistemi mevcut.davet başına 500 swfitt bonus token alırsınız)

  23)save droıd
  100 droid (ref/davet sistemi mevcut)

  24)deex token
  100deex (her davetli üyelik için 100deex bonus.yapmanız gereken üye olup ethereum adresinizi girmek.)

  25)newton (ntt)
  99 ntt

  26)ojut.io(travel coin)
  (verdiği kodu onaylat telegramda ödülünü al.invite yoluyle 10.000$ kaldırmaya kadar yolu var diyor. )

  27)strike coin
  10 stc (az olan tokenler her zaman değerlidir.bu da onlardan biri.portföyünüzde bulunsun.)

  28)dock.io
  (yeni ve içeriği güzel.verdiği belli görevleri yapıp ufak ufak kazanmaya bakın.)

  29)nkor
  (bir çok basit görevi yaparak puan kazanmayı mümkün kılan 1 nisana kadar devam edecek çok güzel bir bounty programı olan ico.rank'a göre token verecekler.kaçırmayın derim.)

  30)cellblocks
  (bir başka güzel ico.myetherwallet adresinizi ve mailinizi girin.size bir code verecek.telegram kanalından bu kodu paylaşın ve ödülünüzü alın.)

  31)denta coin
  380 denta (diş hekimi,diş sağlığı vs..kısaca sağlık sektörü.girip üye oldum bir tane türk hanım bir diş doktoru çıktı karşıma.enteresan)

  32)corl
  bomba gibi proje.ethereum adresini gir ve "stay tuned" moduna al gerisini bize bırak diyorlar.sabırsızlıkla bekliyoruz.

  33)nexo
  20 nexo (az olan tokenleri es geçmeyeniz.dediğin gibi değerliler ve daha da çok değerlenecekler.)

  34)spherepay (say)
  5000 say (mis gibi asya tokeni)

  35)raiblocks cash
  (link sizi telegram adresindeki bota yönlendirecek.20 saatte bir ödül veriyor bu bot.arada girin 50-100 alarak ufak ufak biriktirin.etherdelta,idex vb borsalara girdiğinde okutursunuz.)

  36)data coın
  20 data (az olsun sizin olsun)

  37)inbot
  50 inbot

  38)mex
  (başlangıç için 5 mex.her üyelik için 8 mex)

  39)birdchain
  420 bird

  40)signals
  5 signals (bolca görev var)

  41)cortex
  5 cortex

  42)ceek
  4 ceek

  43)alpha protocol
  36 alp token

  44)lucky
  88 lucky (asya tokeni deyip geçmeyin.para bu çekik gözlü kardeşlerimizde.)

  45)linkeye
  5let (önce huobi.pro borsasına üye olacaksınız.sikik çinliler türkiye'yi unutmuşlar.aldırış etmeyin türkmenistan'ı seçip üyelik kaydına devam edin.verdiği huobi id numarasını submit edin ve 5let tokeninizi alın.şu an bir kaç borsada işlem görüyor.binance,bitfinex,kucoin vs. gelirse sevindirebilir.)

  46)edu
  88 edu

  47)aifun (aif)
  50 aif (bir başka asya tokeni.yapıştırın acımayın.)

  48)open platform token
  5 open

  49)ipmine (ipm)
  188 ipm

  50)sroad.io
  5srd

  51)ear
  188 ear

  52)candy (cst)

  53)timechain (tbt)

  54)abys

  55)7)skychain.global:20schs
  (üye olup ethereum adresinizi girmeniz yeterli)

  bonus:

  1500 gifto kazanma fırsatı
  telegram kanalına girin ve şifreli kodu 4449 olarak girin.çarkı çevirin.bol şans.
  9/10

  dac
  6/10

  aelf
  8.5/10

  havven
  7.7/10

  paypro
  7/10

  current (crnc)
  current telegram üyelik
  7.2/10

  edit:liste güncellenerek devam edecektir.aklında soru işareti olan arkadaşlar bir yeşil kutucuk kadar uzağınızdayım.herkese bol kazançlar.

  edit2: bu arada tokenler hemen gelmez.1-2 hafta hatta bazısında 1 ay beklemek gerekebilir.belli bir süre sonra geliyor anlayacağınız.bilginize.

  edit3: güncel airdropları/bountyleri takip edebileceğiniz telegram kanalımız aktiftir----> https://t.me/joinchat/hj5hsa9xqyhwstnbg4j7va
 • raiblock yani nano yu bir tane telegram botu ile size bundan kazandırabilir bu sıralar. miktarı bilemiyorum, denemelik işler bunlar.

  http://t.me/raiblockscashbot?start=157818944

  bot a start dedikten sonra menu de contracts kısmından madenci kiralıyorsunuz. o madenciler bir şeyler üretiyor, bu ürettiklerini shop tan satıp nano kazanıyorsunuz.
 • walletours, güzel görünen bir coin. para yatırma kısmına karışmam ama airdrop ile 1000 wts veriyorlar. nasıl alabileceğiniz aşağıda

  turizm üzerine. şöyle tanıtıyorlar kendilerini.

  we are a team that loves tourism and we are passionate about its natural beauty geologically known until today and we incorporate an innovative technology for its journey in a pleasant way, which is a new way for your digital assets

  walletours (wts) allows peer-to-peer p2p payments, immediate transactions, low cost commissions and a public network based on the ethereum blockchain.

  linkten gidince sign up diyorsunuz ve üye oluyorsunuz, sonra mail adresinize bir kod geliyor onu girip üyeliği açıyorsunuz. daha sonra login olup kişisel bilgiler kısmına erc20 eth adresinizi giriyorsunuz.

  bundan sonra aşağıda token ve modify tuşları var. önce token e tıklayın, mail adresinize bir kod daha gelecek. o kodu token bölümüne yapıştırın ve modify diyin. başarılı diyecek ve 1000 tane wts verecek.

  https://www.walletours.io/?p=carpanacalan
 • alpha protocol, üyeliğe 36 alp veriyor.

  https://alphaprotocol.com/referral/mt2475ck74nk

  vendio coin, üyeliğe 1 tane veriyorlar.

  http://www.vendicoins.com/?mref=jaaaccckkk
 • (bkz: #74132788) mesajında detaylıca bahsettiğim üzere bedava kripto para dağıtımını buradan takip edebilir ve bunun nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.
 • basit bir web arabirimiyle sunulan güncel airdrop listesi'ne şuradan ulaşılabilir.
 • neo platformunun ürünü ve merkeziyetsiz borsa olma yolunda sağlam bir projenin airdropu mevcut: "switcheo"

  2 adımda--------->200 switcheo kazanabilirsiniz.

  1.adım
  https://neotracker.io/wallet ----> buradan kendinize neo wallet oluşturun. myetherwallet cüzdanı elde etme prosedörüyle aynı.private key i saklayın ve kimseyle paylaşmayın!

  2.adım
  aşağıdaki formu doldurun ve 200 adet switcheo tokeni ödülünüzü alın.bunun yanında whiteliste de kayıt olup icoda öncelikli alım firsatı elde etmiş olacaksınız.

  kayıt formu
 • telegram üzerinden güncel airdropları takip edebilmeniz için ;

  airdrop türkiye
 • 17 şubat 2018 güncel liste

  1-)https://www.mytrillhub.net/#refid=aydin345
  19 şubat son gün girdikten sonra myetherwallet adresinizi kaydetmeyi unutmayın

  2-) https://ccrb.io/881913
  ccrb: üye olun 10 dolarlık ccrb coin veriyor. tanesi 0.78 cent olan ve daha ön satışı bitmeden borsaya çıkabilen bir coin'in sahibi oluyorsunuz.

  3-) https://birdchain.io/?r=f8cd105f
  birdchain: üye olup ethereum cüzdan adresinizi girin ve alın. basit işlem. linke tıkladıktan sonra yukarıdaki bounty’ye tıklayınız.

  4-) https://affiliates.actioncoin.io/27893.html
  action.coin: mart ayı gibi borsalarda işlem görmesi bekleniyor. şimdiden üye olursanız 1000 tane hediye ediyor.
  5-) https://www.ovis.com.tr/?ref=821219392301333
  bu yeni bir türk borsası
  6-) https://refereum.com/…3-e714-4b74-a146-96ef19a2046c
  https://refereum.com/…3-e714-4b74-a146-96ef19a2046c
  refereum: üye olup facebook'ta like et tarzı basit görevleri yaparak 500 point civarı topluyorsunuz. ileride oyun dünyasında popüler olursa güzel rakamlar edebilir. token dağıtımı bitince muhtemelen bunlar da dönüştürülebiliyor olacak.
  7-) http://legtc.me/657364
  legit coin: üye olana 10 dolarlık legit coin veriyor.

  8-) https://aethia.co/…hagadiyx02dmwk1n6qkmtwuzkzklxqxm
  aethia: üye olup mail onayı yapıp linkinizi paylaşmanız gerekiyor. direkt ethereum veriyor. mail onayını unutmayın.
  9-) https://www.clickgem.com/?ref=aydin345
  https://web.telegram.org/#/im?p=@clickgem
  clickgem: güzel bir airdrop’a benziyor arkadaşlar. bitcoin white gibi para bırakacagını hissediyorum. bence kaçırmayın. yalnız ethereum adresi değil hesabı açınca profildeki cgm wallet adresini telegram hesabına katılarak vermeniz gerekiyor. 5 dk’lık işlem en fazla. alın dursun. gün gelir lazım olur. şu an 30 cent tanesi. 1-2 dolar hatta 3 dolar olabilir deniyor.

  10-) https://portal.u.cash/…t/register&referrerid=272404
  u.cash: üye olup telefon numaranızı onaylattığınız zaman coin veriyor.
  11-) https://account.jusnaturale.com/…f=09x31vkvi0_29653
  jusnaturale: üye olun, şu an credits geliyor. sitede yazana göre ethereum karşılığı yüksek.

  12-) https://ico.frco.work/?iref=nxs7nhje
  free range: üye olun, 100 token veriyor.
  13-) https://www.corl.io/?ref=zvmyr0xryo
  corl: telegram grubuna girip facebook'ta paylaşım yaparak katılabiliyorsunuz.
  14-) https://referral.beauty.io/edjw5bdd
  bec: ethereum adresinizi verip karsınıza cıkan kodu yine karsınıza cıkan telegram grubuna girmeniz gerekiyor.
  15-) http://bot.pedif.com/?ic=u8qddy25nq
  pefid: site yabancı ama işlem aynı. kutucuğa ethereum adresinizi girin, kodu telegram grubuna yapıştırın. 58 tane kazanın.
  16-) https://coinstocks.io/?referral=j32r
  coinstocks: mail ile hemen bir üyelik acın, 500 tane veriyor.
  17-) http://ternio.me/aydin345
  ternio: mail adresinizi verip telegram gruplarına girin.
  18-) www.cybervein.org/invite?invite=f5d85df7
  cybervein: üst kutuya yanda çıkan güvenlik kodunu girin, altındakine de ethereum adresinizi girin ve butona tıklayın. sonraki sayfadaki doğrulama kodunu kopyalayıp telegram grubuna yapıştırın.
  19-) http://www.bitpaction.com/#/index?i=m6kbyrx
  bitpaction: yeni bir borsa. üye olunca kendi coin'inden 100 tane veriyor.
  20-) http://vy.tc/emhba36
  open future: üye olup telegram gruplarına girin.
  21-) https://www.ethereumcashpro.com/ref/aydin345
  ethereumcashpro: üye olun 10,000 tane veriyor.
  22-) https://www.affiliatecoin.io/…480-b806-7b913ec88ef8
  affiliatecoin: üye olun, sosyal medya kısmındaki görevleri yaparsanız ekstra coin'ler de kazanabilirsiniz.
  23-) http://airdrop.cortexlabs.ai/index?refer=19a3c0eb
  telegram:https://t.me/cortexblockchain
  cortexlabs: çok basit. ethereum adresinizi giriyorsunuz, bitiyor.
  24-) https://dextroncoin.info/logins?username=aydın345
  dextroncoin: üye olunca 20 tane veriyor. tanesi şu an 0.65 dolar.
  25-) https://www.orumarketplace.com/…php?refcode=ayd2773
  oru: kayıt olun 300 token bonusu alın.
  26-) https://www.plaza.systems/…drop?ref_id=@aydincan345
  plaza: kayıt olun ve 50.00 tane kazanın.
  27-) https://steward.friendz.io/go?r=mjqwntu2
  steward.friendz: üye olun, telegram grubuna girip telegram kullanıcı adınızı siteye verin. ethereum adresinizi girin wallet kısmından ve beklemeye başlayın. :)
  28-) https://bountyhive.io/r/aydin
  bountyhive: üye olup setting'teki bounty kısmına ethereum adresinizi ve telegram kullanıcı adınızı girin. öncesinde tabii telegram grubuna katılın.
  29-) https://referral.current.us/?mwr=6402-1d729169
  current: üye olup başkalarıyla paylaşarak 400 taneye kadar toplayabiliyorsunuz. doğru düzgün bir web sitesi var.
  30-) http://referral.dacc.co/mqdq0qvicopy
  dacc: merkezi olmayan müzik servisi olacak gibi duruyor. telegram grubuna katılın, sitede ethereum adresinizi girdikten sonraki kodu telegram grubuna yazın ve 40 tane alın.
  31-) http://www.mycandybag.net/?code=2m13p57c
  my candy bag: blockchain tabanlı global bir fotoğraf saklama ve paylaşma platformuyuz diyor ve 33 coin hediye ediyor. önce tabii ethereum adresinizi yazıp karşınıza çıkan kodu telegram grubuna yazmalısınız ki onay alasınız. sonrasında siteyi güncellediğinizde 33 coin kazandığınızı göreceksiniz.
  32-) https://oju.io/t/refer/kzpghioiurv
  ojut: siteye üye olup mailinizden hesabı onaylayın. free claim'e tıklayın sayfanın yukarısındaki sonrasında telegram grubuna girerseniz biraz daha fazla veriyor.
  33-) http://upcoin.com/?id=108f9b7e
  upcoin: yeni binance benzeri borsa. hemen üye olun derim, önlerden yerinizi kapmak için.
  34-) http://vy.tc/emieq13
  vyper: ethereum adresinizi verip basit görevleri yaparak coin miktarınızı artırabilirsiniz. yarışması var, şimdilik fazla katılan yok ve birinciye 50.000, top 25'e 5.000'er tane veriyor. denemeye değer.
  35-) https://drop.lino.network/?code=jxgkr4mx
  lino: 2. raund başlamış. tekrar dağıtılıyor. öncekinde alanlar tekrar alabilir. ethereum adresinizi yazmanız ve tweet, takip işini yapmanız yetiyor.
  36-) https://sphere.social/?ref_code=wd2ugh6791o3
  sphere.social: üye olup üyeliğinizi mailden onaylayın, 50 tane cebinizde.
  37-) https://candy.one/i/4042803
  candy coin: cep telefonunuzla üye olabilir ve 100 tane alabilirsiniz.
  38-) http://r.cnntoken.io/?c=a0e38f
  cnn token: ethereal adresinizi bırakıp telegram'dan grubuna katılıyorsunuz, 128 tane alıyorsunuz.
  39-) https://viuly.io/r/k7176435a857ce57
  viuly: üye olun, 10,0000 vıu alın.
  40-) http://tokensale.cibus.world/…gnup.php?ref=aydin345
  cibus: üye olana 2 tane veriyor. ayrıca twitter'da paylaş, facebook'ta paylaş vb. yaparak daha fazla kazanabiliyorsunuz.
  41-) https://app.dock.io/?r=aydinyildirim:aaaarixk
  dock.io: hesabınızı verified yapıp basit görevleri yaparak coin'lerinizi topluyorsunuz. tavsiye ederim. veried yapmayı unutmayın.
  42-) https://www.altcoin.io/?kid=m55k4
  altcoin.io: merkezi olmayan borsa. swap cüzdan şuan ücretsiz, ileride ücretli olacakmış. 2018, binance gibi merkezi borsaların değil; merkezi olmayan borsaların yılı olabilir. şimdiden üyeliğiniz bulunsun. erkenden almak iyidir.
  43-) https://powtoken.com/index.php?ref=pow321344
  pow: üye olana 25.000 pow veriyor.
  44-) https://www.swiftdemand.com/?referred_by=aydin345
  swifts: üye olun ve her gün 100'er 100'er toplamaya başlayın.

  45-) https://www.bitmart.com/?r=183871
  https://docs.google.com/…vq3mqx_v3onpqdmrq/viewform
  bitmart: üye olup şuradaki airdrop formunu dolduruyorsunuz 20 tane alıyorsunuz.
  46-)http://validcoin.co/my-account?mref=4669
  10 cac coin veriyor
  47-)https://bitwinner.io/r?ref=aydin2
  bitwinner kayıt olup mail adresinize gelen kodu giriyorsunuz
  48-)https://woter.trade/?mref=29062
  kayıt olunca $5 dolar değerinde 20 adet wot veriyor.
  49-)https://www.soft2b.com/telegram/index?parentid
  üye olunca 5 coin veriyor.
  50-)https://indx.co.in/register?ref=88801246
  üye olurken tel no istiyor ama çok önemli değil güzel bir coin 1000 adet veriyor.
  51-)https://accounts.qryptos.com/…iliate=qhre74ef276787
  3 tane qash kazanmak için aşağıdaki linkten kayıt olup üyeliğinizi onaylatabilirsiniz. ayrıca sizin referansınızla kayıt olan her arkadaşınız için de 3 tane qash hediye ediliyor.. airdrop yarın sona eriyor fırsatı kaçırmayın... bu arada 1 qash=2,5 $ değerindedir.
  52-) https://moscoin.io/signup
  moscoın kazanmak için aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz.
  53-) http://www.mycandybag.net/aot/?code=rso2po0m
  168 aot token hediyesi için telegram ve ethereum adresinizle aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz. ayrıca her referanızdan da 268 aot hediyesi kazanabilirsiniz...
  54-) http://pumptoken.org/?r=100224
  pump token’a e-mail adresiniz ve ethereum cüzdan adresinizle kayıt olabilirsiniz. kayıt olurken 300 token, her bir referans kaydında da 200 token hediye ediyorlar...
  55-) https://candy.fishchain.io/…c54471eaa192f7086b0b8b7
  etherium cüzdanınızla aşağıdaki linkten kayıt olduktan sonra, sizden istenen aşamaları (telegram+referans) tamamlayarak 66 tane fishcoin sahibi olabilirsiniz. ayrıca referansınız ile kayıt olanlar için de yine 66 tane fishcoin kazanabilirsiniz...
  56-)https://erpcoin.io/auth/register?ref=hjd4vjkk3py
  üye olup gelen maili onayladıktan sonra 10 erp coin veriyor.
 • eğer ilgiliyseniz, kaliteli airdrop free coin paylaşımları yaptığımız telegram grubumuza beklerim.

  https://t.me/airdrophaberleri