şükela:  tümü | bugün soru sor
 • minimum 1000 kelimeden ve pozitif argümanlardan, kaliteli kaynaklardan oluşacak şekilde belli konular hakkında makaleler yazıp ayda 2500 tl kazanma hadisesi. bu da minimum rakam. üretkenlik ve özgünlük şart. bu şekilde çalışan insanlar var.

  edit : işin aslını öğrenmek için açılan başlık. yoksa böyle bir talebim yok.
 • (bkz: siktir git)

  edit: yukarıdaki bakınız bu tarz vaatlerle insanları kandırıp sömüren makale sitesi sahiplerine yöneliktir.

  günde 10 makale hebele hübele.

  100 kelimesine 35 kuruş mu ne veriyorlardı en son.

  o emeği verip de günde 10 makale kendi sitenize yazsanız 1 sene sonunda adsensede aylık 1000 doları zaten bulursunuz. ondan sonra birşey de yazmanıza gerek yok. başka insanların ameleliğini yapmayın.

  açlıktan ölmüyorsanız gereği olmayan durum.
 • yok. gene de akademisyen olmak daha iyi hocut. adamlar yılda 1 makale yazıyor, parayı götürüyor.
 • günde 10 makale yazılacak, kaliteli kaynak kullanılacak. her gün özgün argümanlar savunulacak, e bir günde -bunu bir günlüğüne yapabilmek için bile- 10 farklı konuda kaliteli makale yazabilmek için yeterli bilgi sahibi olunacak. işveren nasa mı diye düşündürür insanı.
  tanım: beyin bedava. *
 • ha ha ha hassiktir. oğlum günde 10 makale deyip kalite deyip bir de ayda 2500 lira demiş, bunların hepsi bir cümlede nasıl kullanılmış lan. böyle bir insan var mı acaba yeryüzünde. aç götünü sikecem demenin daha naif olduğu gelir kapısı.
 • günde kaliteli 10 makale yazabilsem o parayı ben sana vereyim dediğim teklif.

  o kapasitede insan kitap da yazar, konferans da verir, iyi bir paraya ögretim üyeligi de yapar.
 • büyük medya gruplarının popüler dergilerinde bordroyla, telifsiz ve 5953 sayılı basın iş kanunu'na tabi olmadan çalışan birçok kalem emekçisinin yaptığı şey. sen konuyu söyle, o yazsın.

  .
 • üst edit: "makale" terimine çok takılmayın. akademik anlamda bir makale değil bu. sektördekiler bilir, tanıtım yazısı ya da içeriklerin bütününe makale adı verilir.

  bu işi profesyonel olarak yapan, ciddi para da kazanan biri olarak söylüyorum;

  - 100 kelimesi 1 lira bu işlerde en, en, en alt sınırdır. altı amelelik ve aptallıktır.
  - kaliteli, özgün ve sürekli olacaksa 100 kelime fiyatı 1,5-2 hatta 3 liraya çıkar. ama basit ve birbirine benzeyen ancak yine de özgün olan sürekli çalışmalar varsa 1 ya da 1,5 tl (100 kelimede) makuldür.

  kısacası, başlıkta anlatılan durum gerçek olsa bile az kazançtır. hakkı minimum 3.000 tl olmakla beraber, dediğim şekilde pazarlık yapılırsa 5.000 tl hayal değildir.

  dolandırıcılık denmese de bir miktar emek sömürüsü var, olay o.
 • 100 kelime bir lira ölmüş eşek fiyatının da altında bir fiyattır. şöyle söyleyeyim, kendinizi sıkar 50 bin kelimelik bir kitap yazarsınız. yaklaşık 250 kitap sayfası tutar. bastırma şansınız varsa bu arkadaşların 500 lira değer biçtiği yazıdan 12 liralık üst fiyatı üzerinden bir baskıda en az 3600 lira para alırsınız. bir baskı yapsa satmasa bile üzerinde adınız yazan bir kitaba sahip olursunuz...