*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: beyinde röveşata)

zırva soru. her kıl büyür, duraklar ve alttan gelen yeni kıl usttekini atar. yoksa sonsuza kadar uzarlardi. bu bir, ikincisi herif sapla samanı birbirine karıştırmış. soru başlığa cevap entry girmiş.

günde 10000000000 saç teli döken insan
    10000000000 tane yenisini çıkarıyorsa saclari artıp azalmaz. basit matematik işlemi. alın bunu.
  • genetik kanka genetik. döküleceği varsa zemzem suyuna da yatırsan fayda yok.

tanım: soru soran başlığa ne tanım yapayım?
  • saydın mı la? (öyle sorulu başlığa böyle sorulu cevap). doğru başlık şekli: günde 100 saç telin dökülmesi

normaldir. kısayken fark edilmez uzunken fark edilir o kadar. sorun değil dökülen gelir, stres yapma, dengeli beslen.
  • arkadaşlar durun hemen linç etmeyin. belli ki kardeşimiz kötü niyetli değil, gerçekten kafasına bir şey takılmış ve sözlükte başlık açma gereği duymuş.

bak güzel kardeşim, sana bu konu özelinde güzel bir hikaye anlatmak istiyorum, hikayede saç da var oku zararını görmezsin.

hayatımda bir kere evlendim. yaşım 26, kilom 80, boyum, 1.87, saçlarım ise adeta bir çalı süpürgesi gibiydi. evlenmeden önce bırak 100 teli, 3 tel bile saçım döküldüğünü bilmem, hatırlamam. işte ne zaman evlendim, eski eşimle ailem arasında denge sağlayacağım, yok tatillere para ayıracağım, yok kredi kartlarını ödeyeceğim, yok pahalı hediyeler alacağım, diğer yandan da rutin tartışmalara girişeceğim falan derken hayatım sikidi ve 4 sene sonunda o manken gibi çocuk saffet’in saçları döküldü, boyu 1.83’e indi, kilosu 110 oldu, ve en aşağı 20 yaş yaşlandı.

saçlarım öyle bir dökülüyordu dostum, dışarıdayım hafif rüzgar esse en az saçımdan 200 tel götürüyordu. ne zaman ki boşandım, kilom 80’e boyum tekrar uzamaya, saçlarım hacim kazanmaya ve çok daha önemlisi eski huzurum geri gelmeye başladı.

demem o ki genç adam, başlık açıp nabız yoklayacak kadar saçların zayıflamış, tehlike çanları çalmaya başlamış, psikolojik anlamda rahatsız olacak evreye gelmişsin... sana bir abi tavsiyesi. evlenme. bak gerçekten söylüyorum evlenme. o saçlarını var ya uhu ile yapıştırsan bile dökülür, sonra gelip yine buralardan medet umacak hale gelirsin ama iş işten geçer.
  • her gün bir yetişkin insanın kafasındaki saçlardan 100 tanesinin kökünden kopmasıdır.
    bazı insanda 200 olur, diğerinde 1 olur. kişinin genlerine, yaşam tarzına, çevre kirliliği seviyesine göre değişir.
    normal koşullarda bu durum, kelleşme değildir.
    ancak yaş ilerledikçe veya bazı hastalıklar sebebiyle dökülen her saç telinin yerine yenisi çıkmaz. çünkü kıl köklerinin de bir ömrü var.
    çözüm, saç ektirmek.