şükela:  tümü | bugün
 • iş kanununa göre, çalışanını 1 saat fazla çalışmak zorunda bırakan orospu çocuğu şirkettir. iş kanunu maddesine bakalım:

  —genel bakımdan çalışma süresi haftada en çok kırkbeş saattir. aksi kararlaştırılmamışsa bu süre, işyerlerinde haftanın çalışılan günlerine eşit ölçüde bölünerek uygulanır.

  haftanın iş günlerinden birinde kısmen çalışılan işyerlerinde, bu süre haftalık çalışma süresinden düşüldükten sonra, çalışılan sürenin çalışılan gün sayısına bölünmesi suretiyle günlük çalışma süreleri belirlenir.

  günlük çalışma süresi her ne şekilde olursa olsun 11 saati aşamaz.

  bir işçinin bu sınırları aşan sürelerle çalıştırılmasında;

  a) 4857 sayılı iş kanununun 41, 42 ve 43 üncü maddeleri,

  b) 79 sayılı milli korunma suçlarının affına, milli korunma teşkilat, sermaye ve fon hesaplarının tasfiyesine ve bazı hükümler ihdasına dair kanunun 6 ncı maddesi hükümleri uygulanır.

  görüldüğü gibi, muz cumhuriyeti yasalarını, kendi kendilerine uygulayan orospu çocuklarına işlemiyor kanun. ülkedeki işsizliği bu denli kötü yönde kullanana da orospu çocuğu demek bize düşer. bre orospunun evladı! 12 saat çalışmaya zorladığın çalışanların hakkı kursağında düğüm olarak kalsın, çoluğunda çocuğundan çıksın inşallah.
 • ak partiyi çok sever
 • işsizlik öyle bir yara haline gelmiştir ki, insanlar değil 12 saat 24 saat çalıştırılsa gık bile çıkaramazlar. herkes bunu bulduğuna şükrederek yerinde duruyor. bu duruma getirenler utansın.
 • belki de eksi sozluktur.
 • her gün "seni bugün mesaiye bırakmam gerekecek, işler yoğun malum, kabul eder misin?" diye sormaksızın emri vaki şekilde çalışanına üç-dört saat takar bu şirket, ama sonra atıyorum, bir gün çalışanı treni kaçırıp 15 dakika gecikti mi, "nerdesin öğlen oldu? bir daha gecikceksen hiç gelme, gelirsen de eve yollarız" türünden faşistik ögelerle tehdit içeren bir fırça atar.

  burada aslında yapılması gereken bellidir. çalıştığınız şirket bu tavrından sonra sizden bir daha, mesai yapmanızı istediğinde bunu hatırlatmanızdır. " geç kalınca devreye dogmalarınız ve kurallarınız giriyor , zorla mesaiye tutulunca "canım iş yetişmesi gerekiyor"! yok öyle yağma." demenizdir. yok hala anlamıyorsa, bu iktidardan ve bu bağımlı yargıdan sizi savunmasını beklemeyeceğiniz için, istifanızı basmanızdır. keza ananızı siken kadı, kimi kime şikayet edeceksiniz'dir... dır dir dır...
 • günde 12 saat açık olupta, vardiyalı olarak işçi çalıştıran şirkettir. kısmi zamanlı (günlük 4 saat) 3 vardiya uyguluyor olabilir. (kısaca; başlık eksik)
 • yaptıklarını hak görmeleri ile iyice küstahlaşan şirketlerdir. yargıdan umudumuzu kestik, allaha havale ettik, yalnız sanırım allah da onlardan yana olacak ki büyüdükçe büyüyor. durduramıyoruz. keşke adalet diye birşey olmasa da bu kadar isyan etmesek ne güzel olurdu. var ama yok o adalet işte.
 • piyasadaki şirketlerin neredeyse tamamı. hatta bazılarında 12 saat öpülüp başa konur zira 14 15 saat ten sonra bir de mesai yaptıranları var. ücret mi; asgari ücret, sigortasız.
 • medya sektöründeyse az bile çalıştırmıştır, o günlük erken çıkmalarına izin vermiştir.