şükela:  tümü | bugün
  • uyudukca daha fazlasinin istenmesi sonucu yaratan, sonraki gun sersem bi edayla dola$maniza sebep olan 12 saat boyunca sorunsuz, dertsiz, tasasiz bi hayat saglayan muthi$ hadise...
  • bir insanin hayatinin 24 yilini uyuyarak gecirdigi gözönünde bulundurulursa günlük uyku ihtiyacinin 7 saat fazlasi. zaman kaybi.
  • final haftasi sonrasindaki ilk birkac gun zorunlu istirahat.
  • (bkz: ideal)
  • pre-uyuyan güzel sendromu, kırışıklıklardan korunmak için minimum eforla gerçekleştirilen beyaz atlı prens bekleme ritüeli.
  • uygulamayınca yaptığım hiçbir işten verim alamayacağım uyuma şekli. olmuyor mirim olmuyor.

öte yandan sözlü araştırmalarım neticesinde vardığım bir sonuç; einsteinin de bu denli uyuduğu konusundadır. ne derece doğrudur bilinmez. neticede araştırma sözlü olarak yapılmıştır. şayet einstein bey günde 12 saat uyuyormuştuysa, kendisini tebrik etmekte geç kaldığımı ifade etmem gerekir. ne işimiz olur günde üç dört bilemedin beş saat uyuyan napolyon gibi salaklarla..

gerçek dahi günde 12 saat uyur. ben bu kadarını bilip bu kadarını söyleyebiliyorum.

ayrıca "tek kişilik sinema keyfi"ne dönüştüğü doğrudur bu oniki saatlik uyku diliminin. uyanınca insan derhal kurgulayıp çekip seyirciye sunmayı düşünüyor filmleri. sonra arkası yarın kıvamına da gelebiliyor bu sinemavari ruyalar. pehlivan tefrikası yorumunu yapana şahit oldum. (anlatıyoruz ya ruyaları)
  • (bkz: kedi)
  • yaninda bir uyuma hirkasi bulundurarak butun bos zamanlarini en iyi sekilde degerlendirmek.
  • böyle bir seçeneğim olsaydı eğer günde 20 saat uyur 4 saat ayakta dururdum.