şükela:  tümü | bugün
  • gençkene yaptığımdı bu.
    1 paket işte bitirilir yaklaşık 8 saatte.
    2. paket ise evde bira eşliğinde yaklaşık 4 saatte bitirilir.
    di...

bıraktım kurtuldum.

yapmayın yaptırtmayın.
  • bırakıyorum dediğin an biri çıkar bi laf söyler takılır kalırsın, yine bırakıyorum dersin sevdiklerinle sınanırsın,yine bırakıyorum dersin yine bi bokluk gelir seni bulur.hep içine atarsın. o sigarayı nasıl günde 2 pakete 3 pakete çıkardığını anlamazsın bile...ama zevk için içenleri hiç anlamış değilim.nasıl zevk alınıyor hayır yani madem böyle bi zevk varda ben niye alamıyorum
  • devamlı yaptığım eylem. bazen üç bile olur. sadece sigarayı sevmekle bağlantılı. zevk alıyorsun içiyorsun. bir gün zevk almazsam bırakacağım.
  • günde 2 paket sigara içmek koymaz ama sabah daha yüz yıkanmadan aç karnına yakılan 1 adet sigara koyar insana.
  • iyi bok yemektir. tanidiklarinizin gunluk sigara maliyetinizi cikarip ay yil ve yasinizla carparak hem cigerlerinize hem cevrenize hemde cebinize nasil zarar verdigini anlatmasi kacinilmazdir.
    yine de efkar olmasi durumunda makul miktar ile cayla birlikte iyi gidecegi bizzat test edilip onaylanmistir.
  • gerçekten çok zor olan bir davranış.

benim bu seneni başında bir paketi açıyordum, ben paketi bitirene kadar ay geçiyordu. en son bir içtim sigarayı, hayatımda içtiğim en zevksiz-tatsız sigaraydı. meğerse sigara bayatlamış.

bu aralar da çok farklı değil. bir sigara içiyorum sabah çayıyla beraber. güzel kafa yapıyor, ikinciyi içiyorum. ilkinin onda biri etmiyor. bazen 1 saat içinde yaktığım ikinci sigarayı atarım zaten. lakin bazı zamanlar geliyor 2 saate yarım pakete yakın bitmiyor değil. (bkz: ah yalan dünya)

en güzeli de ne biliyor musunuz? birkaç gün sigarayı içmezsin, sonra sigara içeceğin zamanı iple çekersin. çünkü o sigaranın yaptığı kafa hiçbir şeyde yoktur. 10 dakikalığına bile olsa dertlere, sıkıntılara ara veriyorsun.
  • hayvanlıktır. ben yan masadan gelen sigara dumanına yarım saat katlanamıyorum, günde 2 paket sigara içmek için sığır olmak gerekir.
  • ayda 600 lirama mal olan eylem.

sabah uyanır uyanmaz 1 tane, durağa yürürken 1 tane, duraktan iş yerine varana kadar 1 tane. iş yerinde çay ve kahvaltıyla beraber 2 tane. sahaya çıkıp işi bitirip dönene kadar 7-8 tane. bürodan çıkana kadar bir 7-8 tane daha. akşam yemeğinden önce 1, sonra 2 tane daha. kahveyle veya birayla 8-10 tane. eve dönünce de 3-5 tane içip günü sonlandırıyoruz. otlananlara verdiğim 2 dalla beraber 40 yapar.
  • intihardan farksızdır.
  • 24 saat içerisinde 40 dal sigara içmesine hayret ettigim kişidir.

8 saat uyku,
    3 öğün yemek 1 saat,

geriye kaldı 15 saat, yani 900dk.

matematik diyor ki, kişinin günde 40 dal sigara içebilmesi için 22,5 dakikada bir sigara yakması gerekiyor.