şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaşımın, doktorunun söylediğine göre sigaranın zararlarından hiç bi şekilde etkilenmeyen insanmış. doktorlar bazen ne dediğini bilmiyor valla.
  • keyfine düşkün insandır. bu böyledir.
  • muhtemelen yerini, eskiden günde 3 tane sigara içen insana bırakacak olandır.
  • kahvaltıdan, öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden sonra, keyif kahvesiyle birlikte içiyordur. bunu yapmayan ölsündür. insanın yaşadığını anlama yöntemlerinden biri.
  • vücuttaki tüm sistemlerin belli bir yere kadar toksinleri, kanser hücrelerini, ve karşılaştıgı stresi düzenleme, arıtma veya bertaraf etme yeteneği vardır.

bu yüzden günde üç tane içilen sigara günde bir paket içilen sigaraya göre kat be kat daha az zararlıdır ve muhtemelen akciğerleri çok daha az tahriş ettiğinden koah gibi kanser gibi hastalıklara yakalanma riski de çok daha azdır.

yani sigarayi tam birakamıyorum ama günde üç tane keyif sigarasi ver doktor, yemeklerden sonra diyen adama karişmamak lazım.

üçe kadar tiryakilik üçten sonra bağımlılık diyorum ben çevremdekilere.

edit: ha günde üç tane sigaraya indirip öyle tutmak bana göre sigarayi birakmaktan daha zordur orası ayrı.. yine de becerebiliyorsa hevesini kırmamak lazim.. zaten sayısını o kadar azaltabilen adam üc bes sene sonra birakabilir. ya da birakmasa da olur ne bileyim.. (bir paketi bir haftada içiyor abi ellemeyin.)
  • mühendislikte okumaya başlarsa her yıl üzerine 3 sigara koyarak son senelerde günde bir pakete ulaşacak insan.
  • sabah-ogle-aksam mentalitesini kendine ilke edinmis insandir.
  • imrendiğim ve asla olamayacağım adamdır. kıskanıyorum, çatır çatır çatlıyorum.