şükela:  tümü | bugün
  • on günde 50, otuz günde 150 sayfa kitap okumak anlamına gelir. bir diğer deyişle; telefon ekranına günde 5-10 dakika az bakıp onun yerine bu 5-10 dakikayı kitap okumaya ayırdığınızda, ayda 150 sayfalık bir kitabı rahatlıkla bitirebilirsiniz.

benim, günde 5-10 dakikayı kitaba ayırabilmek için bulduğum çözüm; tuvalete telefonla girmeyi terkedip, bu süre zarfında orada bıraktığım kitabı okumak. 'kitap okumaya zaman bulamamak' bahanemin üstesinden böylece geldim. tavsiye ederim.
  • mantıklı öneri.

bırak 5 sayfayı 1 sayfa okusak, ayda 30 sayfa eder. bir diğer deyişle, ayda 30 sayfalık bir kitap bitirilebilir. böylece yıl sonunda cin ali serisini bitirebiliriz.
  • uzun zamandır yaptığım şey.dünde 1 saat ayırıyorum sadece.ayda bazen 1 bazen 2 kitap okumuş oluyorum.bu iradeyi keşke hayatımın her alanında sahip olabilsem
  • küçümseyenler, küçümsemeyiniz. yekün tutar. sıfırdan büyüktür, hiç yoktan yeğdir.
  • günde en az 50 sayfa okumaya çalışan biri olarak haftada 1 kitap bitirmek zor değil. sigara parasına kitap oyun zamanı kadar ayırarak kendinizi geliştirebilirsiniz
  • benim başaramadığımdır. sevdiğim bir kitap ise 50 sayfada bırakamam bitirene kadar okurum, okumaz isem meraktan çatlarım. hızlı okuma tekniklerini bilmediğimden maksimum okuyabileceğim 300 sayfadır, kısacası sevdiğim bir kitap ise bir oturuşta bitirmek isterim.
  • düzenli kitap okuru olmak isteyen insanlar için iyi bir başlangıç seviyesi. teknolojik aletlerin ve sosyal medya kullanımının bu derece arttığı bir ortamda altyapınız yoksa tek seferde ve kısa sürede 500 sayfalık kitabı bitirmeniz zor ancak her gün 5 sayfayla başlayıp zamanla arttırabilmeniz mümkün. burada önceliğiniz ilgi duyduğunuz alanlarla ilgili iyi kitap tercihi olmalı. bunu sağlarsanız kitaba duyulan merak her gün okuduğunuz sayfa sayısını arttıracaktır.