şükela:  tümü | bugün
  • istanbul'da yaşayıp aynı zamanda da çalışan bir insan için muhteşemdir. 6 saat uyumaya alışınca, fazlasının ne kadar gereksiz olduğu anlaşılır.
  • alıştıktan sonra 5 saatin de koymadığı eylem.
  • nasıl başarılır felaket merak edilendir.

insan 6 saat uykuyla gözündeki çapağı kurumadan nasıl uyanabiliyor da hayata başlıyor bir türlü beceremedim.

not: yapanlara tebrikler valla
  • iş yüzünden kendime vakit ayıramadığım için denemeye karar verdiğim eylemdir. yaklaşık 1 saattir okuduğum makalelere göre, sağlık yönünden büyük bir zararı olmamakla beraber yararı da olacaktır.

düşünsenize; her sabah 5-6 gibi uyanıp, çıkıp dışarı koştuktan sonra gelip duş alıp işe gittiğinizi, insanlar gözlerini açamıyorken, siz çoktan güne adapte olmuş olursunuz. kaldı ki, geceleri çalışmanın ne kadar zevkli bir olay olduğunu, üniversite zamanı finali son güne bırakanlar iyi bilirler. bugünden itibaren önce 7 saat ardından da yavaş yavaş aşağı doğru indirmeye çalışacağım, birkaç ay sonra sonuçları buraya yazarım.
  • altı saat olsa yine iyi.
  • 3-4 saat ile sıçıp batırdığım olay. hiç uyuyanla uyumayan bir olur mu ..
  • gün içerisinde herhangi bir fiziksel aktivite ile iştigal ediyorsanız (fiziksel güç gerektiren iş-güç olabildiği gibi spor da olur) bu uyku rutini ile vücudunuzu yıkıma uğratırsınız, sağlıksızdır. bu durumda en az 7,5-8 saat uyumalısınız, hadi en aşırı koşullarda 7 saat. tabi her metabolizmaya göre durum değişebilmekle birlikte, bu genel olarak uygun görülen süre.

kaynak: tecrübe + sağdan soldan okunmuş makaleler
  • yaklaşık 20 senedir hiç zorlanmadan gerçekleştirdiğim eylem...

gece 1:00 veya 1:30 gibi yatıyorum, 7:00 - 7:30 gibi kalkıyorum.

yorgunluk yoksunluk falan yok.