şükela:  tümü | bugün
  • başvurmak çabalamak, mailler atmak, yurt içi yurt dışı elinden ne geliyorsa yapmak. ama elde kalan, her geçen gün azalan umuttan başkası değil.

merak ediyorum da ülkemde prangalarından kurtulsa canla başla çalışıp kalkınmamız için bir şeyler yapacak ancak durumu itibari ile etkisiz olan kaç kişi var.

bir yerlerde dayısı amcası bir tanıdığı olmayan, kendi izzetiyle uğraşıp duran ama sonuç alamamış kaç insan var bu ülkede.

toplu taşımaya bindiğinizde falan etrafınıza bakarsanız, kara kara düşünen birkaç genç görebilirsiniz. eğer ki yaş olarak büyükseniz bu gençlerin boynunu büken derdini bir sorun. alacağınız cevaplar; işsizlik, borçlar, ülkedeki mide bulandıran olaylar, vs. sorduktan sonra biraz da düşünün ben ne yaptım diye.

siz şunu yaptınız, hak etmiş birine işi vermediniz ve bu kelebek etkisi gibi yayıldı ülkeye. sonuç olarak mutsuz insanlar oluştu, işini düzgün yapamayan insanlar doluştu ve biz böyle olduk. sonuç olarak isterse 50 kere başvursun kendini mutlu edecek bir sonuç alamayan, huzursuz, mutsuz, yeis bataklığında boğulan genç bir kitle oldu ülkemde.

en azından bundan sonra kafanızı kaldırın ve bu gençleri bir görün. hak etmediği bir işi birisine verdiğinizde nelere yol açtığınızı bir bilin.

bu demek değil ki birileri illaki işsiz olsun. herkesin belli bir kabiliyeti vardır illaki. herkes o işi yapsaydı keşke güzel ülkemde.