şükela:  tümü | bugün
688 entry daha
  • bir dersi calisirken diger dersler insanin gozune daima daha kolay gorunur. ornegin istatistik calisirken makro iktisat daha kolay gorunur, kiymetli evrak hukuku calisirken ölmek bile daha kolay gorunur vs.
  • halk otobusune arka ya da orta kapidan binildiginde bilet kabinine yollanan akbilin sahibine geri dönme ihtimal yüzdesi;akbil sahibinin otobüsteki insanlarin hicbirini tanimama ihtimal yüzdesine neredeyse denktir.
  • toplu taşıma araçlarında viraj dönülürken herkesin kafasının aynı yöne yatması ve aynı şekilde sallanması çok komik bir senkron oluşturuyor.
  • zevk örtüşmezliğinin iktisadi dengeye katkısı

"ben pırasa sevmiyorum nuri abi bayılıyor. nuri abim asosyaldir, insanları bir türlü sevememiş. bana da insan diyesin atlıyorum, peşine düşüyorum. ben nuri abiye yemediğim pırasaları veriyorum, o da bana tanıştığı ama arkadaşlık etmek istemediği insanları uyutup veriyor, takas yapıyoruz. 5 baş pırasaya 2 arkadaş gibi bir takas oranı belirledik. sonra dedim ki nuri abiyle zevklerimiz uyuşsa, dahası herkesle zevklerimiz uyuşsa mal talebi aynı yönde olacağından iktisadi dengeler değişecek, kimsenin zevkine hitap etmeyen şeyler açısından bir istihdam imkanı da oluşmayacak, hem de pazar kısıtlı mallar üzerine dönecek, insanımız aptallaşacak. o halde bu heterojenlik hayatın kendini sürüklemesine bi şekilde yardım eden bi sistem diye düşündüm saniyenin onda üçünde. malthus'a hep önem vermiş, yedekte bekletmişimdir."

bi ara, istanbul
  • görüyorum sağda solda, çok yüksek tabanlı ( 3,5 - 4 cm) ayakkabılar giymeye başladı erkekler, bu ayakkabıların seyri de topuklu bayan ayakkabıları gibi giderse bu açıdan da erkek kadın arasında bir fark kalmamış olacak.
  • vizelere 1 hafta kala nedense tam size uygun kızlarla tanışırsınız , dün tanıştığınız kız sizi eve davet eder , en güzel konserler başlar , en sevdiğiniz kuzenleriniz gelir , ucuzluk başlar , hayat giderek mükemmelleşir
    (bkz: alternatif maliyet)
3862 entry daha