şükela:  tümü | bugün
  • son olarak yaramaz çocuk efe boz özelinde tüm çocukların yaramazlık hakkı için yaptıkları eylemle kendilerinden söz ettirmişlerdir.

çocuk dostu güzel örgüttür.
  • 2013 yılı çocuğun yaşam hakkı raporunu yayınlamış çocuk hakları derneği.

ne yazık ki 2013 yılında en az 633 çocuk önlenebilir sebeplerden dolayı yaşamını kaybetmiş.
  • çocukların eğitim ortam ve çevrelerinde, fiziksel çevre nedeni ile maddi ve manevi bütünlüklerinin zarar görmelerinin önüne geçilmesi amacıyla, milli eğitim bakanlığı temel eğitim genel müdürlüğü ile aralarında “okullarda fiziksel güvenlik işbirliği protokolü” imzalamış ve bu doğrultuda, okullarda fiziksel güvenlik proje çalışmalarının gerçekleşmesi ve sürdürülebilmesi için ihtiyaç duyulan bütçeye katkı sağlanabilmesi adına, hiçbir çocuğun okulda fiziksel güvenlik eksikliğinden kaynaklı bir sebeple yaşamını yitirmediği bir türkiye için, "yaşasın okullarda çocuklar" adı altında bir yardım kampanyası başlatmış dernek. kampanya katkıda bulunmak isteyenler, "destek" yazıp 3043'e sms göndererek 10 tl'lik katkı sağlayabilirler.

http://www.gundemcocuk.org/…uklar-destek-icin-3043/
    https://twitter.com/hashtag/yaşasınokuldaçocuklar
    https://www.facebook.com/…/yaşasınokullardaçocuklar
  • şu sıralar okullarda alınan ve alınması gereken fiziksel güvenlik önlemlerini kontrol ve tespit için okul okul dolaşan duyarlı insanların kurduğu dernek. yaşasın okulda çocuklar adresinden takip edebilir, ihtiyaçları varsa destek olabilirsiniz.
  • an itibariyle mühürlenmektedir. ensar vakfı ortada siyah granitten bir utanç bloğu halinde dururken çocukların hakkını savunan bir derneği kapatmak da bize yakışırdı. yuh olsun!
  • bugün ofisi mühürlenen derneklerden birirdir.

çocukların haklarını savunduklarını ve çoçuk evliliklerinin önüne geçebilmek için calışmalar yapan bir dernek olduğu soyleniyor/söylüyorlar. kapatılan derneklerin kapatılma gerekçeleri kanıtlarıyla açıkça belirtilmeli. aksi halde çoçuk yaşta evliliğin önündeki engelleri kaldırmak istediklerini düşünmekteyim.
  • kart postal stk'lerinden farklı olarak, faydalı ve ses getiren projelere imza atmış; üzeri örtülen pek çok çocuk vakasını kamuoyuna taşımış bir sivil toplum hareketi.

an itibariyle kapatılmasıyla yaşanmış ve yaşanacak olan; çocuk gelin , polis şiddetinin mağduru olan çocuk vakaları sümen altı edilmiştir.

aynı gün (bkz: şanlıurfa'da çocuğa toplu tecavüz edilmesi) olayı ile yeni türkiye yine gerçek yüzünü bize göstermiş oldu.
  • 11 kasım 2016 tarihi itibariyle ankara valiliği tarafından kapıları mühürlenip faaliyetlerine son verilen çocuk hakları derneği. https://m.facebook.com/…81307329&id=221148397911388

çocuk istismarı skandallarıyla meşhur kurumlar korunup kollanırken, tüm mücadelesini dünyanın en masum varlıkları çocukların hakları üzerine yapan "gündem çocuk" gibi türkiye'nin en önemli sivil insiyatiflerinden birisi kapatılıyor. anlaşılan ucu ensara dayanan çocuk tecavüzleri davalarına müdahil olma talepleri birilerini rahatsız etti. hani hangi terör örgütüne yamalayıp ipini çektiler bilemiyorum ama bunun ohal'in kontrolsüz güç zehirlenmesinden kaynaklı geçici bir idari cinnet hali olmasını umuyorum.
  • çocukların yaşamsal haklarının korunması ve geliştirilmesi için maddi kaygı gütmeden, büyük bir özveriyle çalışan güler yüzlü insanların olduğu bir dernekti. kapatılması siyaseten değil insanlık adına utançtır. mühürlenmesine rağmen bu konuda aynı kararlılıkla çalışacaklarına yürekten inanıyorum.
  • tam da bu günlerde kapatılması gündeme taşınması gereken derneklerden biridir.

çoçukların haklarını daha iyi koruyabilmek adına çıkarılan yeni kanunlarla aksine daha kötü bir gelecek yaratanlar nasıl oluyorda cocuk haklarının savunucusu dernekleri kapatıyorlar. bu dernek hakkında terör iddası haber aradım. ama tek bir haber dahi geçmemiş. sormadan edemiyorum hak koruyanların sesini kısarak haksızların önünü mü açıyorlar diye.

ulan yine muhalif olmayın, yine siyasi rantınız şerefinizin önüne geçsin ama çocukların hakkını koruyun. hepinizin çocukları evlatları var. hanginiz küçük bir çocuğun zarar görmesini ister. aile içinde şiddet gören, küçük yaşta zorla evlendirilen, aman adımız çıkmasın düşüncesiyle namussuzlara emanet edilen çocukların haklarını koruyacak başka bir dernek de siz açın. kendiniz için yaptıklarınızın yarısı kadar başkaları için de birşeyler yapın.