şükela:  tümü | bugün soru sor
 • habertürk'te öteki gündem adıyla yayınlanmış olan ve şimdi trt1'e pelin çift ile gündem ötesi adı ile geçen program. ilginç konular ve konuklarla her zamanki kalitesiyle... tarihi gerçekler, komplo teorileri, kadim sırlar.. bilinenden fazlası... 4 şubat'ta başlıyor...
 • bugün trt'de başlayacak olan program. pelin çift'in katılımcılarından sansür'e uğrayanların olup olmayacağını hep beraber göreceğiz. tabi uzun soluklu bir yayın dönemi yaşayabilirse.
 • yanlış yapan program. konu mezhepler ama sadece sünni iki kişi var. bunun alevisi, caferisi, yahut diğer sünni mezheplerinin temsilcileri nerede? diğer mezhepleri neden 2 sünni açıklıyor? sonra konu ilerleyince neden çağırmadıklarını görebiliyoruz meğersem muaviyeyi övecekler ama işte aykırı ses istemiyorlar.

  bu ülkede kaç milyon hanefi olmayan mezhebe mensup insan var. bunlar vergilerini de trt payını da veriyorlar ama kendilerini devletin televizyonunda iki tane sünni tanıtıyor. komik bile değil.
 • ben pelin çift'in işi iyice geyiğe vurduğunu düşünüyorum artık,kendisi de makara yapıyor sanki işlenen konularla,lafı ortaya atıp muzur muzur gülmesi veya konuklar anlatırken "mmm...hmmm..hıhı.." şeklinde sesler çıkartarak cep telefonundan tivit okuması falan yüzünden olabilir mi acaba? bariz bir komplo teorisi veya şehir efsanesi tartışılırken konukların yaptığı bazı yorumlardan sonra yüzünde oluşan "yoğ artık amuğa goyum...!!?.." bakışı için bile izlenir,o ayrı.
 • pelin çift'i trt 1'e geçmesinden beri pek takip etmiyorum, dolayısıyla programını da izlemeyi bırakmıştım. arada bir açıp bakıyorum tabi ne konuşuluyor diye, çeviriyordum direkt. fakat dünkü programı bitişine kadar izledim ve bu sefer gerçekten güzel bir konuya temas yaptılar. keşke biraz daha sürseydi program, çoğu şey havada kaldı.

  özellikle ittihat ve terakki üyelerinin mason localarına katıldıklarına, atatürk'ün bile katıldığına temas ettiler. gerçi bu devirde, bunu bilmeyen var mıdır, orası ayrı. ancak masonların yapmış olduğu bir takım ritüeller ve mustafa kemal'in bundan çok rahatsız olup, bir şekilde ayrılması, hatta anı ve hatıralarında ''iğrenç bir uygulamaları var'' gibisinden sözler etmiş olması gerçekten son derece ilginç, araştırılması gerekilen mevzular. programa katılan konuklardan birisi de (ismini bilmiyorum) masonların arasına dahil olmuş, fakat korkudan olsa gerek, pelin çift ısrarla ''ne yapıyorsunuz, nasıl bir ritüelleri var, amaç ne'' gibi sorular sormasına rağmen beyfendi pek cevap vermek istemedi. haklı tabi, ben olsam ben de veremezdim.

  yalnız dediğim gibi çoğu konu havada kaldı, tapınakçılar konusuna daha fazla değinmelerini isterdim ben. çok yüzeysel bir şekilde geçiştirildi konular, vakit de yok tabi. pelin çift umarım bu konuları tekrar gündemine alır ve ierleyen haftalarda tekrar ekranlara yansıtır. uzun zaman sonra oturup izledim, yeter ki böyle kaliteli konularla gelsin.
 • iki tane daha birbirlerine saygısı olmayan insanın ; onları yönetmeyi geçtim sözünü bile dinletemeyen modaretör ile devam eden program.

  çok komik lan , bu kadar bilgi kirliliği bu kadar kuru gürültü görmedim. gördüm gerçi de ulan burası devlet televizyonu.benden vergi alıyonuz bunun için mi amınakoyum..

  kahvehane kavgası daha iyidir yeminle. yalnız bir amca var hem sultanhamit hanı tahtan indirmek çok büyük hataydı diyor ardından enver paşa seksen tane mustafa kemal ederdi diyor. vay amınakoyum sanki sultan 'ı tahtan ben indirdim ulan bizzat bu ittihatçılar vardı. bu ne perhiz ne lahana turşusu.

  biraz evvel mehmet akif ittihatçımıydı diye konuşurlarken sonra ittihat birlliğini masonlar kurdu muhabbetine geldiler.

  ilk defa karşıma çıktı açtım izleyim dedim açmaz olayım. pelin hanımada ayrıca tweet attım bu kadar kalitesiz bir program görmedim diye.

  yalnız ben adalete çok inanıyorum. benden aldığınız trt vergisi varya; onu haram ediyorum. inşallah çıkar biryerlerinizden.

  ve bunları yazarken; '' bana sen diye hitap edemezsin'' deyip; ittihatçı amca programı terk etti. sunucu bozuntusu da yayını aldı.

  çok komik ya gerçekten acınası haldeler ;bu kadar olmaz. utanıyorum bunlar için. ayrıca dedim ya haram olsun ya...

  nihayet sunucu bunun bir canlı yayın olduğunu ve trt'nin en çok izlenen kanal olduğunu hatırlayıp atarlı amcaya çıkışır gibi oldu ama çok yetersiz.

  ayıp lan gerçekten ayıp.yazıklar olsun aldığınız paralara haram zıkkım olsun
 • ortamın biraz soğuduğu program. bıyıklı dayı çarşıyı feci karıştırdı ama.
 • dünkü program hakikaten rezaletti.

  pelin çift'in sol tarafında osmanlıcı, tarihten bihaber bir zat, sağ tarafında ise ''enver 80 tane atatürk eder'' diyen, ne dediğinden kendisinin haberi olmayan bir zat.

  bu programın trt 1'e geçmesinden beri zaten bekliyordum böyle bir rezilliğini, en sonunda meydana geldi. pelin çift'in değeri her geçen program azalıyor gözümde. böyle adamları çıkararak neyi amaçlıyorsun? merak da ediyorum, acaba bir baskı mı var ''bunları çıkartacaksın'' diye?
 • hiçbir zaman eski kanalındaki gibi olamayacak olan programdır.