• yanlış yapan program. konu mezhepler ama sadece sünni iki kişi var. bunun alevisi, caferisi, yahut diğer sünni mezheplerinin temsilcileri nerede? diğer mezhepleri neden 2 sünni açıklıyor? sonra konu ilerleyince neden çağırmadıklarını görebiliyoruz meğersem muaviyeyi övecekler ama işte aykırı ses istemiyorlar.

bu ülkede kaç milyon hanefi olmayan mezhebe mensup insan var. bunlar vergilerini de trt payını da veriyorlar ama kendilerini devletin televizyonunda iki tane sünni tanıtıyor. komik bile değil.
  • araştırmacı gazetecilerin kabe'nin sırları anlattığı program var an itibariyle.
    konular;
    - kabe'nin etrafında tavaftan sonra safa tepesine yürüyüş güzergahı arapça allah yazıyormuş.
    yürüyüş güzergahını insanların allah yazacak şekilde dizayn ettiklerini düşünmeden mucize olarak söylüyorlar.
    - altın oran ve fi sembolünden bahsediyorlar. kabenin etrafında tavafın şeklinin fi'nin içinden çizgi geçen o şekline benzediğini de söylüyorlar. be arkadaş bişeyin etrafında dönersen zaten bir daire şekli oluşturursun. ha bi'de fi sembol olarak "o" olarak gösterilir de temsil ettiği oranla asıl şekli salyangoz şeklindedir.
    - 1.618033 sayısının 8033 kısmını almış a4 kağıda 1.61hacc yazmış. hacc yazıyor burda diyor. bir de bunu türkçe yazmış. mesaj türkçe de veriliyor. ama binlerce dilde ne yazıyor haber yok.

off zırva da zırva.

ben niye zamanımı buna harcadım. çünkü devletin televizyonu trt'de bunların yayınlanmasına hala üzülüyorum.
  • ben pelin çift'in işi iyice geyiğe vurduğunu düşünüyorum artık,kendisi de makara yapıyor sanki işlenen konularla,lafı ortaya atıp muzur muzur gülmesi veya konuklar anlatırken "mmm...hmmm..hıhı.." şeklinde sesler çıkartarak cep telefonundan tivit okuması falan yüzünden olabilir mi acaba? bariz bir komplo teorisi veya şehir efsanesi tartışılırken konukların yaptığı bazı yorumlardan sonra yüzünde oluşan "yoğ artık amuğa goyum...!!?.." bakışı için bile izlenir,o ayrı.
  • algı yönetiminin en güzel örneklerinden biri.

gizemi seviyorum. herkes de sever. the x files ile ömür çürütmüş. "ulan hakikaten gerçek orada bir yerde" tripleri ile mulder gibi gençliğimizi harcamışız. e hali ile gündem ötesi gibi programları izlemiyorum diyemem. fakat trt macerası ile kendisinden tiksinti geldiğini söylemek gerekiyor. zira gizemden çok, boktan bir propagandaya ve algı yönetimine döndü iş. ki trt'nin bir çok dizisinde de bunu görebilmek mümkün.

hani futbolda bir tabir vardır ya "hakem ince ince doğradı" diye. pelin çift de cumhuriyet, atatürk ve inönü için hep bunu yapıyor. (inönü için daha görülür yapıyor.) bazı programlarda "algı yönetimi nasıl yapılıyor hocam yeaa" diye sorarken bu işin kralı olmuş çaktırmıyor.

programların çoğunu izlediğim için onlarca örnek verebilirim. misal bir tanesi geçen ayasofya sırları muhabbetinde "ayasofya'yı atatürk müze yaptı" sıkıştırması da bunlardan biri. arada da "atatürk çok karizmatik ve zekiymiş" diyor ama "masonlar kullanmış olabilir" diye de sıkıştırıp itibarsızlaştırır.

geçen programın konusu osmanlı torunları ot boktu. ama aslında konuşmak istediği "halifeliğin kaldırılması". osmanlı torunlarına vah vah demesine bakmayın. zaten zamanlamayı buna göre seçtiğini de ekliyor.
    badem bıyıklı araştırmacı konuk (ismine gerek yok) cumhuriyet döneminde kanunsuzluk hukuksuzluklar yapıldığını söylüyor. çok şükür şimdi öyle şeyler yok hehehh.

bu arada araştırmacı konuk insanı "osmanlı insanlarını öyle bir gönderildiler ki donları yoktu" modunda iken torun ise para aldıklarından, mal varlıklarından söz ediyor hala adamlar gelmiş vah vah diye konuşuyor.

işin en vahim tarafı şu. sosyal medyada pelin çift'in ve programının hesaplarını bir inceleyin ve yorumlara bakın. gerçekten de onlarca kişi buraya çıkanları "gerçek tarihi anlatan adamlar" zannediyor.
    osmanlı torunlarının beş parasız olduğunu düşünüyor.
    halifeliğin kaldırılması ve devrimler için geri kalmışlığımızın, ahlaksızlığımızın sebebi görüyor.

ve mutlaka da ısrarla ayasofya'da namaz kılmak istiyor.

sonra gel de bu ülkenin değişeceğine inanın. gerçekten the truth is out there buralara pek uğramamış :(
  • malum zihniyetin sunduğu, malum zihniyetten insanların konuk olduğu program.
  • rezil ötesi bir program yayınlanmıştır bu gece. cumhuriyet yıkılıyor, yurdum insanı uyuyor.
  • ya şuan sabancı’da profesörlük yapan bir astrofizikçi dünyanın oluşumunu mikroorganizmalardan, su altında yaşayan 4 milyon türden falan bahsederek anlatıyor. embesil pelin çift, ben kuşları çok severim o kadar çok kuş var ki inanılmaz yani harikalar kanatları şakımaları... hay allah, be kadın. hiç mi geliştirmedin kendini yıllardır be. aç biraz oku salak salak soru sorma.
  • az evvel atatürk'ün kurduğu devletin kanalında atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin getirdiği haklarla atatürk'e "birnevi diktatör" denilmiş program
    (bkz: o**pu bana o**pu dedi,ben ona ne deyim?)
  • pelin çift reklam arasına kadar zor dayanıp dünyanın çeşitli yerlerindeki ve istanbul'da olan dikili taşları hedef gösteren "araştırmacı" konuğuna el kol hareketinden anlaşıldığı kadarıyla "hacı napıyorsun sen" diye lafa girdi reklama gider gitmez.
    neymiş dikili taşlar şeytan işiymiş,dikili taş olan yerleri şeytan yönetiyormuş.
    bu adamlar araştırmacı diye kitap yazdı diye programlara katılıp insanlara bu saçmalıkları anlatıyorlar ve trt'de bunlara alet oluyor maalesef.
hesabın var mı? giriş yap