şükela:  tümü | bugün
  • yanlış yapan program. konu mezhepler ama sadece sünni iki kişi var. bunun alevisi, caferisi, yahut diğer sünni mezheplerinin temsilcileri nerede? diğer mezhepleri neden 2 sünni açıklıyor? sonra konu ilerleyince neden çağırmadıklarını görebiliyoruz meğersem muaviyeyi övecekler ama işte aykırı ses istemiyorlar.

bu ülkede kaç milyon hanefi olmayan mezhebe mensup insan var. bunlar vergilerini de trt payını da veriyorlar ama kendilerini devletin televizyonunda iki tane sünni tanıtıyor. komik bile değil.
  • ben pelin çift'in işi iyice geyiğe vurduğunu düşünüyorum artık,kendisi de makara yapıyor sanki işlenen konularla,lafı ortaya atıp muzur muzur gülmesi veya konuklar anlatırken "mmm...hmmm..hıhı.." şeklinde sesler çıkartarak cep telefonundan tivit okuması falan yüzünden olabilir mi acaba? bariz bir komplo teorisi veya şehir efsanesi tartışılırken konukların yaptığı bazı yorumlardan sonra yüzünde oluşan "yoğ artık amuğa goyum...!!?.." bakışı için bile izlenir,o ayrı.
  • mazlum konumunda olan hanedanın; topraklarını koruyamayacak kadar aciz düştüğünü, o hanedanın kapılarını nasıl ardına kadar 'gavurlara' açtığını bilen ama bilmemezlikten gelenlerin bayıldığı program. memleketinin nasıl işgal edildiğini, buna karşılık hasta adamın nasıl karşı koyamadığını unutanlar hala ecdad lafı etmekte. bugün yapılan yalandan üfürükten atarlanmalara benzemez o kurtuluş mücadelesi. naylondan değil gerçek bir lider sayesinde kurulan cumhuriyet yerine kanuniden sonra çöpe dönmüş osmanlının sevdalıları bir zahmet siktirsin gitsin.
  • atatürkün kurduğu cumhuriyetin resmi kanalı trt pelin çift vasıtasıyla atatürke hakaret programı düzenlemiş. az önce izledim osmanlı hanedan torunu ve tarihçi sıfatının verildiği bir adam (o sıfat şarlatan olmalı) konuğuydu aklı başından gitmiş bu kadının. acaba osmanlıda olsa bu kadın açık saclari ojeli tirnaklariyla iki tane namahremi karşısına oturtup böyle tv programı yapabilir miydi.. tabiki yapamazdı. neymiş efendim yüce osmanlı hanedanı sürgün edilerek sefilliğe terkedilmiş. ingiliz yunan italyan fransız benim topragimi işgal ettiğinde padişah denen deyyus ne yapıyormuş o sıra.. hadi bunları geçtim hanedanlık diyelim ki devam etti o karsina oturtup şehzade diye diye ağzının içine düştüğün şahıs taht kavgasında kardeşini öldüren mi olurdu ölen mi olurdu ey pelin. bazen diyorum ki atatürk hiç olmasaydı da cumhuriyet sayesinde okumus kendi ayaklarinin uzerinde durmayi ogrenmis ama bunun farkinda olmayan senin gibi kadınlar sıradan adamların dördüncü karısı olsaydı keşke.
  • algı yönetiminin en güzel örneklerinden biri.

gizemi seviyorum. herkes de sever. the x files ile ömür çürütmüş. "ulan hakikaten gerçek orada bir yerde" tripleri ile mulder gibi gençliğimizi harcamışız. e hali ile gündem ötesi gibi programları izlemiyorum diyemem. fakat trt macerası ile kendisinden tiksinti geldiğini söylemek gerekiyor. zira gizemden çok, boktan bir propagandaya ve algı yönetimine döndü iş. ki trt'nin bir çok dizisinde de bunu görebilmek mümkün.

hani futbolda bir tabir vardır ya "hakem ince ince doğradı" diye. pelin çift de cumhuriyet, atatürk ve inönü için hep bunu yapıyor. (inönü için daha görülür yapıyor.) bazı programlarda "algı yönetimi nasıl yapılıyor hocam yeaa" diye sorarken bu işin kralı olmuş çaktırmıyor.

programların çoğunu izlediğim için onlarca örnek verebilirim. misal bir tanesi geçen ayasofya sırları muhabbetinde "ayasofya'yı atatürk müze yaptı" sıkıştırması da bunlardan biri. arada da "atatürk çok karizmatik ve zekiymiş" diyor ama "masonlar kullanmış olabilir" diye de sıkıştırıp itibarsızlaştırır.

geçen programın konusu osmanlı torunları ot boktu. ama aslında konuşmak istediği "halifeliğin kaldırılması". osmanlı torunlarına vah vah demesine bakmayın. zaten zamanlamayı buna göre seçtiğini de ekliyor.
    badem bıyıklı araştırmacı konuk (ismine gerek yok) cumhuriyet döneminde kanunsuzluk hukuksuzluklar yapıldığını söylüyor. çok şükür şimdi öyle şeyler yok hehehh.

bu arada araştırmacı konuk insanı "osmanlı insanlarını öyle bir gönderildiler ki donları yoktu" modunda iken torun ise para aldıklarından, mal varlıklarından söz ediyor hala adamlar gelmiş vah vah diye konuşuyor.

işin en vahim tarafı şu. sosyal medyada pelin çift'in ve programının hesaplarını bir inceleyin ve yorumlara bakın. gerçekten de onlarca kişi buraya çıkanları "gerçek tarihi anlatan adamlar" zannediyor.
    osmanlı torunlarının beş parasız olduğunu düşünüyor.
    halifeliğin kaldırılması ve devrimler için geri kalmışlığımızın, ahlaksızlığımızın sebebi görüyor.

ve mutlaka da ısrarla ayasofya'da namaz kılmak istiyor.

sonra gel de bu ülkenin değişeceğine inanın. gerçekten the truth is out there buralara pek uğramamış :(
  • malum zihniyetin sunduğu, malum zihniyetten insanların konuk olduğu program.
  • rezil ötesi bir program yayınlanmıştır bu gece. cumhuriyet yıkılıyor, yurdum insanı uyuyor.
  • pelin çift'i trt 1'e geçmesinden beri pek takip etmiyorum, dolayısıyla programını da izlemeyi bırakmıştım. arada bir açıp bakıyorum tabi ne konuşuluyor diye, çeviriyordum direkt. fakat dünkü programı bitişine kadar izledim ve bu sefer gerçekten güzel bir konuya temas yaptılar. keşke biraz daha sürseydi program, çoğu şey havada kaldı.

özellikle ittihat ve terakki üyelerinin mason localarına katıldıklarına, atatürk'ün bile katıldığına temas ettiler. gerçi bu devirde, bunu bilmeyen var mıdır, orası ayrı. ancak masonların yapmış olduğu bir takım ritüeller ve mustafa kemal'in bundan çok rahatsız olup, bir şekilde ayrılması, hatta anı ve hatıralarında ''iğrenç bir uygulamaları var'' gibisinden sözler etmiş olması gerçekten son derece ilginç, araştırılması gerekilen mevzular. programa katılan konuklardan birisi de (ismini bilmiyorum) masonların arasına dahil olmuş, fakat korkudan olsa gerek, pelin çift ısrarla ''ne yapıyorsunuz, nasıl bir ritüelleri var, amaç ne'' gibi sorular sormasına rağmen beyfendi pek cevap vermek istemedi. haklı tabi, ben olsam ben de veremezdim.

yalnız dediğim gibi çoğu konu havada kaldı, tapınakçılar konusuna daha fazla değinmelerini isterdim ben. çok yüzeysel bir şekilde geçiştirildi konular, vakit de yok tabi. pelin çift umarım bu konuları tekrar gündemine alır ve ierleyen haftalarda tekrar ekranlara yansıtır. uzun zaman sonra oturup izledim, yeter ki böyle kaliteli konularla gelsin.
  • az evvel atatürk'ün kurduğu devletin kanalında atatürk'ün kurduğu cumhuriyetin getirdiği haklarla atatürk'e "birnevi diktatör" denilmiş program
    (bkz: o**pu bana o**pu dedi,ben ona ne deyim?)