şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyada sadece türkiye'de yapabileceğiniz ender işlerden sadece biridir.

güzel ülkemde olumsuz şeyler yaşanırken, geleceğimiz için endişelenirken ara sıra basını takip ederim. basın benim için anne omzu, sevgili dizi gibi huzur veren duraklardandır. türk basını çikolata, sigara gibi mutluluk hormonu salgılayan keyif verici bir maddedir benim için.

paranızda ufak çaplı bir devalüasyon yaşanırken siz basın sayesinde adını bile bilmediğiniz ülkeye vizesiz seyahat haberi olduğunu öğrenirsiniz.

50 milyar dolar cari açığınız varken 280 milyar dolar cari fazlalık veren almanya tarafından kıskanıldığınızı öğrenip mutlu olursunuz.

dünyanın en verimli topraklarında yaşayıp, meyve sebze ithalatı yaparken yerli uçak, araba üreteceğinizi öğrenip sevinçten kafayı yiyebilirsiniz.

özetle gündemin yorucu, üzücü havasından uzaklaşmak için basını yakından takip etmek gerekir; basın mutluluk verir.
  • gazete okumaz oldum artık ünlülerin eski hali o olmadı kardeşleri, mumyanın sırrı, surattan çıkan yılanlar çiyanlar gibi aptal başlıklı haberlerden başka bir sey yok .

ekşisozluke daha fazla zaman ayırır oldum burada daha fazla bilgi edinebiliyorum.