şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: ana akım medya)

  sadece türkiye'nin değil; bütün dünya halklarının gündemi olduğundan farklı olarak takip etmesi demektir. ha doğan medyası, ha bbc, cnn. bu kanallar haberleri mutlaka taraflı ve sermayesini destekleyen iktidarların çıkarlarına hizmet edecek şekilde düzenlerler.

  ana akım medya (ekseriyetle burjuva medyası olarak ta tanımlanabilir) gücünü karşıt propaganda amaçlı kullanır. 2 füzesi olanın bir anda 200 füzesi olur. hükümet karşıtı mitinge milyonlarca kişi katılır, haberde bu binlere düşer (ya da asla haber olarak geçmez.) bir ülke abd, nato ve ab'nin çıkarlarına ters düştüğü için diktatör ve terörist ilan edilir, medya bunun propagandasını yapar, hatta savaş çığırtkanlığına soyunur. gündemi değiştirecek yargı kararları ya da operasyonlar gerçekleştirilir; ana akım medya bunu tek manşetle vermekle yetinmez, bütün gündemi üzerine kurar. bu medya'nın gazeteleri'nde (endüstriyel) spor, magazin ve 3. sayfa haberleri ile reklam ve ilanlar büyük yer tutar.

  ekonomi haberleri mutlaka liberal ve elitist bakış açısıyla sunulur. bu şekilde halk uyutulur, milliyetçilik ve ideolojik duyguları okşanır, sorgulama kapasiteleri sınırlandırılır ve düzenin daimi köleleri olarak modern hayatlarına tutunmaları kolaylaştırılır.

  edit: sephrenia bbc'nin tarafsızlığı konusundaki gözlemlerini ve bilgilerini aktardı. ancak şu son haber (ne tuhaftır ki doğan medyası da yayımlamış) kendilerinin tarafsızlığına gölge düşürecek nitelikte.
 • -yol
  --havalimanı
  ---köprü
  -duble yol
  --3. havalimanı
  ---yavuz sultan selim köprüsü
  -yolsuzluk
  --offshore la uçurulan paralar
  ---köprü inşaatında ölen 400 işçi