• sokağa indiğinizde sik gibi kalmaktır. lan milletin bir boktan haberi yok amk kemal kılıçdaroğlu gibi elimde belgeler var modunda dolaşıyorum.

napcaz bee kamil?
  • akıllı akıllı okumayı gerektiren iştir. sabah ya da sözcü okumaya benzemez.

herşeden ilk senin haberin olur ama neye itibar edip edemeyeceğini anlamak için kafanın çalışması ve bolca saçma sapan şeyi de okuman gerekir.

gündem butonu, dünün en beğenilenleri, şükela modu ve linkler aracılığıyla yapabilirsiniz.
  • eksi sozlukten gundem takip ettiginiz zaman "aha tayip bitti dahafa belini dogrultamaz" dersiniz ama bir otobüse veya kalabalik bir grubun icine girdiğiniz zaman " nedeyim lan ben, neresi burası" yanilgisi içine düşebilirsiniz. keske tüm türkiye gundemi eksiden takip etse.
  • gündemi takip etmek için ,dünyanın her yerine dağılmış, an itibariyle 27.304 yazarı olan bir platformdan daha iyi bir takip enstrümanı bulamadım ben. yani avize sallansa sözlüğe bakıyorum deprem mi oldu diye o derece.
  • “gerçekten önemli bir şey varsa burada gündem olur zaten” düşüncesiyle yapılan eylem.
  • yıllardır yaptığım eylem. herşeyden ilk sizin haberiniz olur sizin için naftalin kokan haber sözlükten haberi olmayan insanlar için daha tazedir. olaya yüzlerce bakış açısı da bonus olarak hediye olur.
  • gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine dayanamayan, daha manşetlerden başlayan yalanları görünce sinirleri bozulan, televizyonda haber izleyince sarsılan birisi olarak uzunca bir zamandır yaptığım şey. gereksiz medyatik yönlendirmeler yok. ek olarak kesinlikle daha çabuk ve doğru bilgi alınabiliyor. içindeki her çeşit trollüğe karşın yine de korunması gereken kutsal bilgi kaynağı burası.
  • internette gazete sayfalarini gezmeden once ne var ne yok diye oncelikle sozluge bakmak. zaman zaman onemli haberlerden haberdar olurken zaman zaman bulent ersoy un canli yayinda osurmasi gibi yurtdisinda abuk sohbet ortamlarina malzeme olabilecek haberlerin de edinilmesidir.

-ahah abi bulent ersoy canli yayinda osurmus
    -heuheu nerden duydun
    -sozlukte okudum ya linkini de vermisler...

yada

-ya lost un ikinci serisinde sole sole oluomus
    -hadi ya forumlara mi baktin?
    -yok yazimislar sozlukte bi ton biseyler hepsini okumadim daha..
  • kafamı .keyim ki bunu yapmışım . keşke sabah gazetesi okusaydım da böyle şok olmasaydım
  • zekayı geliştirir, kalbi güçlendirir ayrıca aganigi-maganigi...
hesabın var mı? giriş yap