şükela:  tümü | bugün
  • kapak sayfasi da dahil ilk uc sayfasini (bazi dergilerde dort sayfa) gundemi me$gul eden olaylar ile ilgili haberleri, cizerlerin kendi yorumlarini da ekleyerek cizdigi karikaturler ile okuyucularina sunma ve bazi okuyucularin, bu haberleri sadece mizah dergilerinden okuyarak bilgilenmesi olayi. kimi zaman sadece kapak karikaturu bile tek ba$ina gundemi esir alabiliyor.
    ama ben bu aksiyonu yapmaya devam edenlerin daha uzun ya$ayacaklarini du$unuyorum. zira bazi haberleri yumu$atmadan, espri katmadan bunyeye dahil ettiginiz de, moral bozuklugu ya$ayabilir, agresifle$ebilir ve omrunuzu kisaltabilirsiniz.
  • gerçekten de önemli gündem maddeleri mizah dergilerinden takip edilebilir. yarısı magazinsel haber olan gazeteleri takip etmektense, bu şekilde memleket meselelerinden haberdar olmak daha iyidir. uzun lafın kısası gazete okumamakla birşey kaybedilmez, umut sarıkaya da yanınıza kalır..
  • gündemi sadece eleştirel açıdan takip etmekle eşdeğerdir. *
  • - ohooooo.... manav hüseyin abi... sen de iktidar gibisin; kerevizler arasından pırasaları seçip çıkarıyorsun yahu resmen!!!
    - ...he???
    - böyle diyince komik olmuyormuş bak, evet.
  • mizah dergilerini , basit anlatım şekilleri ile mesajın özünü taşıyan birer aracı olarak ele alırsak gayet yerinde bir önermedir. anlamsız biçimlerde eften püften şişirme başlıklarla, haberin gerçek manasından çok uzak detayları işleyen, kamuoyunu bilgilendirme derdinden çok, cukkayı doğrultma derdinde olan boyalı gazetelerin yanında ise yeğdir, candır. arada iki üç kelam fazla bir şeyler öğrenilir. tüketildiğinde hatırda kalması da hazmı da kolay olur. (bkz. charlie hebdo)
  • gündemi ekşi sözlük'ten takip etmenin yerini tutmaz ama yine de gündemi basından takip etmekten daha iyidir.
  • güldürürken düşündürür.
  • gırgır zamanlarında yaptığımız şey tam olarak buydu.
  • ekşi sözlük ve bobiler.örg ile kombine edildiğinde daha güzel olan, tv izlemekten daha mantıklı aktivite.
  • günümüzde yandaş medya aracılığıyla işlerine gelen haberi almaktansa gayet tabi mizah dergilerinden gündem takip edilebilir. usulca geçirilmiş, gediğine konmuş laflara keyifle gülünebilir.