• türkiye ve dünyada gelişen tüm olayları sözlükten takip eden grup. iyi ki sözlük var.
  • "sözlükte yazmışlar geçen şu şu olmuş lan." şeklinde arkadaşlara anlatanlardandır bu tayfanın bireyleri.
  • (bkz: buyrun benim)
  • sozlugun turkiye'de devlet veya parti gudumunde olmayan ender yerlerden biri oldugunu bilen tayfadir.

neyse, yakinda kapatirlar veya kayyum atarlar burasi da gecer gider.
  • (bkz: efendim)
  • 22 aralık 2016 ışid'in 2 askerimizi şehit etmesi olayını sözlükten öğrenmiş biri olarak dahil olduğum tayfadır.
  • şahsım. çok uzun süredir yapıyorum bunu .en önemli nedeni ise ,ilgili gündem konusuna dair birçok farklı bakış tarzı, yazılı ve görsel basından daha derin ve içerikli analizlere rastlıyorum . türk medyası ve basını kalite veentellektüelite açısından vasatın da altında. ayrıca arada komik yorum ve dozunda küfürde işin bonusu..
  • yandaş medya ve yalan haber safsatalarından baymış, burada hayat bulan tayfadır.

anlık olarak tüm gelişmeleri sözlükten öğrenen her insan evladı ise bu tayfaya borçludur.
  • (bkz: burda)
  • yurtdışından dahil olduğum oluşum. çok hızlı değişen ülke gündemine saat farkı, yaşam telaşı, öncelikler, yurtiçi haber takip etmeme/edememe gibi nedenlerle erişimi olmayan bizler için muazzam bir hızlandırılmış kurs niteliğinde mecra burası. her yeni başlığa vakit yaratıp tıklayarak içerik hakimiyeti şansı olmasa da; bugün, gündem ve/veya debe ile en azından alt alta başlıklar göz aşinalığı oluşturmakta.

sözlük hali hazırda yeni türkiye kuramına yenik düşerek, tarih itibarıyla özlediğimiz fakülte yıllarımıza tekabül eden primitif naifliğinden uzak kitsch bir ortama evriliyor. yine de bizler gibi dinozor takımı için burası olabildiğince bilgi lokomotifi.
hesabın var mı? giriş yap