şükela:  tümü | bugün
  • bu kadar mı hızlı ilerler arkadaş. bu kadar mı çabuk şekil değiştirir. hani bütün gün sosyal medyanın anasını ağlatıyorum yok. köşeyi bi dönüyorum ahmet atan istifa etsin deniyor kim bu ahmet atan diyemeden white sea felan diyor insanlar.

en fecisini de geçenlerde yaşadım. sabah bi uyandım bütün facebook arkadaşlarım "tüm sosyal medya hesaplarım redhack tarafından hacklenmiştir son 15 gündür paylaştıklarım bana ait değildir." diyor.

hani neden böyle bir şey yapıyorlar felan diye düşünüyorum. haberim yok redhack'in yaptığı açıklamadan. sabah mahmurluğu klozette mal mal bakıyorum bi telefona bi fayansa. "-ulan bir tek ben mi direndim yoo insanlar da vardı. bizim ahmet felan da ordaydı. n'oluyor lan!!!" diye içim içimi yiyor sanki bir ben bir de tayyip kalmış dünyada. çok fantastikti.

gözünüzü seveyim yavaş yavaş sindire sindire ilerletin şu olay ve söylemleri. yetişemiyorum.

- barış bak bu duvar yazısını gördün mü?
    - ohooo olum 3 gün önce çıktı o hatta serkan altuniğne paylaştı da bilmem kim retweet etti olaylar olaylar.
    - vay be arkadaş vay be...
  • noluyor yahu, bir saat toplantıya girdik bir çıktı bütün dünya terse dönmüş, defneler mi dersin, kasetler mi, dersin, meclis mi dersin, takip edemiyorum.
    bugünden böyleyse 25'inde ne olacak oğlum.
  • muzdarip olduğum şey, nereyi takip edip nereyi izleyeceğimi şaşırdım. en az seçime kadar böyle gidecek sanırım.
  • ne'ler nasil'lar in havada ucusmasina yol acan eylem tipi; elektronik ortamda ise fazla dalinca basa gelebilir
  • günümüz türkiye'sinde bir gün süreyle internetten uzak kaldığınız durumda gerçekleşen bi şey.
  • her gün 20'nin üzerinde son dakika haberi gelen bir ülkede normal olan durum. iki şey kaçırıyorsun, onları öğreniyim derken iki yeni şey daha geliyor.
  • fomo (fear of missing out) diye de nur topu gibi bir psikoz cesidi yaratmistir..
  • yaşla da ilgili olabilir. ilk zamanlar arkadaş arasında dönen gündeme has muhabbete bihaberken duyulan mahcubiyet bir yaştan sonra hissedilmez. gündem dediğin bu günden değildir artık; yerini kağıt katlama sanatına, westbrook'un tirıpıl dabılına, varlık vergisinin detaylarına ve illaki son yediğin/yaptığın yemeğin ayrıntılarına bırakır.
  • ne çok şey oluyor.
    uzun zaman sonra, 3-4 yıl kadar oluyor, öğlen 3'e kadar uyuma fırsatı buldum. sonra da şehirden ve internetten uzak bir yerde vakit geçirdim. daha şimdi internete girebildim.
    ne çok şey olmuş. tüm dünya böyle mi acaba? yoksa türkiyeye has bir durum mu?
    yetişemiyorum!!!
  • bırakın gündemi kaç tane şehit haberinden bi-haberiz.
    turkiye'de hayat insanları öyle yıpratıyor ki geriye kalan zamanı haberle geçirmek istemiyorlar.